Ümraniye Web Portalı

Yüzme Kursları Çocuklara Keyifli Bir Tatil Yaşatacak

Yüzme Kursları Çocuklara Keyifli Bir Tatil Yaşatacak

Ümraniye Belediyesi’nin her yıl yaz tatilinde çocuklar için okulların bahçesinde kurduğu yüzme havuzları bugün açıldı. Yaz boyunca çocuklara ücretsiz düzenlenen kurslarla hizmet verecek yüzme havuzlarından binlerce öğrenci yararlanacak.

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını hedefleyen Ümraniye Belediyesi, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganı ile çocuklar için okulların bahçelerinde yüzme havuzu kurarak ücretsiz kurslar düzenliyor. Bu yıl altıncısı düzenlenen ücretsiz yüzme kursları bugün başladı. Ümraniye’deki beş okulun bahçesine kurulan yüzme havuzlarına akın eden çocuklar, profesyonel yüzme hocaları eşliğinde hem yüzme öğrendi hem de sıcak havada tatil keyfi yaşadı.

Yaz boyunca devam edecek yüzme kurslarından kızlarda 6-12 yaş grubu, erkeklerde ise 6-14 yaş grubu çocuklar yararlanabilecek. Çocuklar, profesyonel yüzme hocaları eşliğinde, her türlü filtrasyon ekipmanlarının yer aldığı ve ph-klorlamanın düzenli olarak yapıldığı modern yüzme havuzlarında haftada iki gün yüzme kursu eğitimi alacak. Yüzme kurslarına başvuracak aileler, 2 adet fotoğraf ve 1 adet kimlikle havuzların bulunduğu okullara başvurularını yapacak.

Öte yandan çocukların eğitimi sırasında pandemi nedeniyle de her türlü tedbir alındı. Derslerden önce ateşi ölçülen öğrenciler, tüm temizlik kuralları uygulandıktan sonra sosyal mesafe gözetilerek derslere alınıyor.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ