Ümraniye Web Portalı

Vaatlerini unutan Ekrem İmamoğlu’nun bir yılda makyajı aktı

Vaatlerini unutan Ekrem İmamoğlu’nun bir yılda makyajı aktı

Seçim kampanyası boyunca sayısız vaatlerde bulunan İBB yönetimi geçen sürede İstanbullu için pişmanlık oldu. , İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibinin geride kalan hayal kırıklığıyla dolu bir yılını masaya yatırıldı.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi geçen yıl 23 Haziran’da göreve geldikten sonra bir yılı geride bıraktı. Seçim kampanyası boyunca sayısız vaatlerde bulunan İBB yönetimi geçen sürede İstanbullu için pişmanlık oldu. Hemen herkesin tepkisini çeken belediye yönetimi vaatlerinin tam tersini yaptı. Verdiği sözleri tutmayan yönetimin bir yılda makyajı aktı. SABAH, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibinin geride kalan hayal kırıklığıyla dolu bir yılını masaya yatırdı:

PANDEMİYLE MÜCADELE SINIFTA KALDI: Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla İstanbul’da yerel yönetim boşluğu oluştu. İBB, toplu ulaşımda 30 hattı iptal etti, vatandaş çile çekti.

3 KATI DAHA PAHALI KİRALADI: Yenikapı’da ‘makam araçları’ denilerek hizmet araçlarıyla şov yapıldı. İddiası gerçek dışı çıktı. CHP’li yönetim bir yılda 10 bin 843 araç alımı ihalesine çıktı, eski yönetimden fazla bedelle araç kiraladı.

ARSALARI SATIŞA ÇIKARDI: İBB 19 ayrı ilçede ve İBB Meclis tarafından yeşil alan ile park olarak tescillenen birçok alanın satışını yaptı.

HİZMETLERİ DURDURDU: Devam eden projeler iptal edildi. Esenler Meydan Otoparkı, Bağcılar Meydan ve Üsküdar sahil düzenlemesi, Ümraniye Levazım Tüneli yarım kaldı. Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak otoyol ve metro projeleri iptal edildi.

1500’TEN FAZLA HİZMETE ZAM: BELTUR, Halk Ekmek, Hamidiye Su, okul servisi, taksi, minibüs, arabalı vapur, İSPARK, mavi kart, metrobüs gibi bin 500 ayrı hizmete zam yapıldı.

PARALI KREŞLER: İmamoğlu 39 ilçedeki 782 mahalleye kreş yapacağını söyledi ama sadece 11 ilçede birer adet kreş için temel atma töreni düzenledi. Kreşler için 690 lira ücret istendi.

İŞÇİLERİ EKMEĞİNDEN ETTİ: İBB ve iştiraklerinden 10 bin 831 kişi ekmeğinden edildi. 208 işçi, 213 günlük direniş sonra görevine döndü.

45 BİN ÖĞRENCİYİ LİSTE DIŞI BIRAKTI: 75 bin öğrenciye 4 yıl boyunca 400 TL burs verileceği duyuruldu. 30 bin öğrenciye ağır şartlar istenilerek parça parça 3 ay içerisinde 3 bin 200 TL verileceği açıklandı.

ULAŞIM PAHALILAŞTI: Metrobüse yüzde 78, Adalar’a ulaşıma yüzde 98, şehir içi toplu taşımaya yüzde 35 zam yapıldı.

DOĞA ZEHİRLENDİ

DOĞA ZEHİRLENDİ İÇME SUYU PİSLENDİ: Su kaynakları hizmetsizlikten dolayı çamurla doldu. Aydos Gölü. Küçüksu Deresi, Göksu Deresi, Küçükçemece Gölü kirlendi. Toplu balık ölümleri yaşandı. Elmalı Barajı’nın üzerinde kirli tabaka oluştu.

DOĞA HARİKASI RİVA YOK EDİLDİ: CHP’li yönetim, maliyetten kaçarak kanalizasyon sularını arıtmadan Riva Deresi’ne akıttı. İSKİ Paşaköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma ve Koçullu Atıksu Arıtma tesislerini çalıştırmayıp, atık suları arıtılmadan dereye akıtıldığı ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İSKİ’ye 885 bin 68 lira idari para cezası uyguladı.

HALİÇ RENK DEĞİŞTİRDİ: İstanbul’un simgelerinden olan Haliç, bir yılda 1990’lardaki haline döndü. Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ni iptal ederek Temel Atmama Töreni düzenleyen İmamoğlu, çevre yatırımlarını gereksiz olarak gördüğünü belirtmesinin ardından İstanbul Boğazı’nın yüzeyinde de atık maddelerin dolduğu görüldü.

Kaynak:Sabah Gazetesi

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ