Ümraniyeliler Arakanlı Müslümanlara Yardım Evi’ni Uzatmaya Devam Ediyor

Ümraniyeliler Arakanlı Müslümanlara Yardım Evi’ni Uzatmaya Devam Ediyor

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Projesi” kapsamında Hanımeli Çarşısı’nda devam eden kermese katılarak, alandaki stantları tek tek gezip vatandaşlarla bir araya geldi.  

AK Parti İstanbul Kadın Kolları, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için geçtiğimiz günlerde yardım kampanyası başlatmıştı. Ümraniye Belediyesi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları, Türk Kızılayı ve STK’lar da bir kermes düzenleyerek bu kampanyaya destek oldu. 27 Kasım Pazartesi günü  “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Projesi” kapsamında başlatılan kermes Ümraniyelilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Hanımeli Çarşısında gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri, Mahalle Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, “Rabbim kıldığımız cuma namazımızı kabul eylesin. Arakan için bugün buradayız. Bu vesileyle, rabbim yaptığınız ve yapacağınız yardımları kabul eylesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada, 5 gündür Arakan’a yardım kampanyası için devam eden kermesten bahsederek, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Rabbim kıldığımız Cuma namazımızı kabul eylesin. Çok bereketli bir gün oluyor. Çünkü Arakan’a yardım kermesimiz Pazartesi’ye kadar devam edecek” dedi ve kermes hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Can, “Kermesin yapılmasında emeği geçen İl Kadın Kollarımıza, İlçe Kadın Kollarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak, bu kardeşlerimize destek olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kermesten alışveriş yapılması çağrısında da bulunan Başkan Hasan Can, “Kermesten elde edilecek gelirin Arakanlı Müslümanlara bağışlanacağını söyledi. Başkan Hasan Can, “Rabbim kimseyi evsiz ve vatansız bırakmasın. Arakanlı kardeşlerimize yapacağımız bu yardımları rabbim kabul eylesin” diyerek konuşmasını bitirdi. Program Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’in dua etmesiyle son buldu. Daha sonra Başkan Hasan Can, alanda bulunan Ümraniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisini vatandaşlarla birlikte seyrederek, tek tek stantları gezdi ve çalışanlarla sohbet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ