Ümraniye’deki İftar Sofraları Birlik ve Beraberliğin Sembolü Oldu

Ümraniye’deki İftar Sofraları Birlik ve Beraberliğin Sembolü Oldu

Ümraniye Belediyesinin dördüncü ve 2017 Ramazan ayı için sonuncu bölge iftarı yine binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Başkan Hasan Can’ın da katıldığı iftar programında vatandaşlar birlik ve beraberlik sofrasında buluştu.

İftara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ailesinin yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye birim müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı. Program esnasında Başkan Hasan Can; A Haber, 24 TV, TV NET, Akit TV, Star, NTV, TGRT Haber gibi haber kanallarına canlı bağlanarak Ramazan etkinliklerinden bahsetti.

Atatürk, Tantavi, Yamanevler, Namık Kemal, İstiklal, Atakent, Esenevler, Armağanevler ve Site mahallelerinden vatandaşların katılımıyla İstiklal Mahallesi-Kavaklıdere Caddesinde gerçekleşen program Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’nin çeşitli yerlerinde belediye tarafından düzenlenen iftarlar ve Ramazan etkinlikleri hakkında bilgi vererek bu vesileyle Ümraniyelilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Belediyenin sosyal faaliyetlerinden, sosyal marketlerden ve yetim-öksüzler için yapılan işlerden bahseden Başkan Hasan Can, “En önemli şey kardeşliğimizi güçlendirmektir” dedi. Başkan Hasan Can; 15 Temmuz Darbe Girişimine de değinerek “Allah bizi böyle bir hadiseyle bir daha karşı karşıya bırakmasın” diyerek şehitlere rahmet ve gazilere şifa diledi.

Ramazan ayının sonuna geldiklerini söyleyen Başkan Hasan Can, “Bu güzel ayın tamamında bir aradaydık. Ümraniye’nin 7-8 noktasında sofralar kuruluyor ve Ümraniyeliler sofraya birlikte oturuyor. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Ramazan gibi bir güzelliği yaşıyoruz, onu da bitirip bayrama kavuşuyoruz. Kadir Gecesi gibi mübarek bir geceyi de yaşadık; Allah ibadetlerimizi kabul etsin. Rabbim tekrarına kavuşmayı nasip etsin. Hayırla bayrama ulaştırsın, oruçlarımızı kabul etsin” dedi.

Etiketler: Ümraniye Atatürk Mahallesi, Ümraniye Tantavi Mahallesi, Ümraniye Yamanevler Mahallesi , Ümraniye Namık Kemal Mahallesi , Ümraniye İstiklal Mahallesi , Ümraniye Atakent Mahallesi, Ümraniye Esenevler Mahallesi, Ümraniye Armağanevler Mahallesi, Ümraniye Site  Mahallesi, Ümraniye, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’de 2017 Ramazan ayı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ