Ümraniye’de Yeni Eğitim Öğretim Yılı Heyecanı

Ümraniye’de Yeni Eğitim Öğretim Yılı Heyecanı

Ümraniye’de 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, Yavuz Selim Ortaokulu’nda düzenlenen törenle başladı.

Yavuz Selim Ortaokulu’nda gerçekleşen açılış törenine Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU’nun yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Personel Albay İbrahim KOVANCI, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇİMEN, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin GÖLLÜCE, Ümraniye Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK, muhtarlar, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

umraniye-haberleri-2

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Genelgesi’nin okunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende okul öğrencileri keman ve müzik dinletisinde bulundu. Öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiirler okumasının ardından Yavuz Selim Ortaokulu Müdürü Recep AKAR, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇİMEN, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN ve Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU birer konuşma yaptılar.

umraniye-haberleri-3

Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU yaptığı konuşmasında  2016-2017 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına  ve öğrencilere başarılı, hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından okul öğrencileri Kafkas halk oyunları gösterisinde bulundu. Program protokolün okulu gezmesi ile son buldu.

ÜMRANİYE KAYMAKAMI SUAT DERVİŞOĞLU’NUN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Bu içeriği yazdırmak için tıklayın… Yazı tipini küçültmek için tıklayın. Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam DERVİŞOĞLU mesajında şunları kaydetti:

“Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını Ümraniye’mizin siz değerli öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile birlikte yaşıyoruz.

Sevgili öğrenciler, ülkemizin geleceğinin teminatı olan sizleri düşünen, dünyaya ve yeniliklere açık, değerlerine bağlı, modern bilime dayalı bilgi üretip insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan bireyler olarak yetiştirmek bizler için büyük önem taşımaktadır.

Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU

ÜMRANİYE KAYMAKAMI SUAT DERVİŞOĞLU

Değerli öğretmenlerimiz, Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarabilmenin ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını unutmamalıyız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden, farklı düşüncelere daima saygı duyan, araştırmayı-sorgulamayı vazgeçilmez kabul eden ve demokrasiyi benimseyen biçimde yetiştirmek en önemli görevinizdir.

Eğitim ve öğretime vereceğimiz en yüksek önem ülkemizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak, uygarlık ve medeniyetimizi daha da ileriye taşıyabilecektir.

Bu nedenle 2016-2017 yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen, veli ile yöneticilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını diliyor sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ