Ümraniye’de tapularını isteyen mahalleliye

Ümraniye’de tapularını isteyen mahalleliye

İstanbul’da Ümraniye’ye bağlı Tepeüstü Mahallesi’nde tapuları için eylem yapan mahalle halkı, polis şiddetine maruz kaldı. “Sayın Cumhurbaşkanımız, söz verdiğiniz üzere tapularımızı istiyoruz” pankartını açan yaklaşık 100 kişilik gruba biber gazı sıkan ve şiddet uygulayan polis, CHP Gençlik Kolları Başkanı Mertcan Arslan, CHP Gençlik Kolları Üyesi Yalçın Özdemir, CHP Tepeüstü Temsilcisi Gülcan Yılmaz ile iki kişiyi de gözaltına aldı. CHP’li gençlere saldıran polis, bu sırada Gençlik Kolları Üyesi Yalçın Özdemir’in kolunu kırdı.

Bir süre yerde yatan Özdemir’e ilk müdahaleyi mahalle halkı yaptı. Halk polise tepki gösterdi. Bazı vatandaşların, “Biz AK Parti’ye oy verdik. Bu vatanın evladı değil miyiz? Niye bunu yapıyorsunuz? Bize nasıl vurursunuz?” diye tepki gösterdiği görüldü. Öte yandan, kolu kırılan CHP’li Yalçın Özdemir’i evinde ziyaret eden ve geçmiş olsun dileğinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, polisin tutumuna tepki gösterdi. TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Yarkadaş, “Hak aramak adeta suç haline getirildi. OHAL’in arkasına sığınarak her şeyi yapabileceklerini sanıyorlar” dedi.

‘TAPU SÖZÜNÜZÜ TUTUN’

Yarkadaş olayı şöyle aktardı: “Ümraniye Tepeüstü Mahallesi sakinlerine, 16 Nisan referandumundan önce AKP’li Belediye Başkanı Hasan Can tarafından tapu sözü verildi. AKP’li Can, mahalleye gelerek ‘Sandıktan evet’i çıkarın, tapularınızı cumhurbaşkanı bizzat dağıtacak’ dedi. 16 Nisan’ın üzerinden iki ay geçti; tapular ortada yok. AKP’ye oy veren bir grup yurttaş, tapularını istemek için gösteri düzenliyor. Bizim partililerimiz de destek veriyor”

Polisin son dönemde Türkiye’nin dört bir yanında hak arama eylemlerine karşı çok sert bir tutum aldığını belirten Yarkadaş, “OHAL’in arkasına sığınan AKP iktidarı ve kolluk güçleri, her türlü hak arama eylemini, biber gazı, cop ve şiddetle bastırıyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak:Evrensel

Etiketler: Tepeüstü, Tepeüstü Mahallesi, Tepeüstü Mahallesi tapu, CHP Gençlik Kolları Üyesi Yalçın Özdemir, CHP Tepeüstü Temsilcisi Gülcan Yılmaz, CHP Ümraniye, Ümraniye CHP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ