Ümraniye’de Parklar Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Ümraniye’de Parklar Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Ümraniye Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ortamda vakit geçirmeleri ve vatandaşa daha yeşil yaşam alanı sunmak amacıyla çevre, park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Gün geçtikçe gelişen ve nüfusu artan Ümraniye, birçok alanda yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçe geneline estetik bir görünüm kazandıran Ümraniye Belediyesi, Başkan Hasan Can’ın 2004 yılında göreve gelmesiyle beraber ilçeye 163 yeni park kazandırıp vatandaşın hizmetine sunarak 2004’ten önce yapılan 111 parkı da yeniledi. Böylelikle toplam park sayısı da 274’e çıkmış oldu.

Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çevre, park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarında arızalı ve kırık olan park zeminlerinin tamamen yenilenmesi, oyun alanında bulunan kauçuk ve oyun grubunun yenilenmesi, park içerisinde çöp kovası, bank, elektrik direği gibi donanım elemanlarının yenilenmesi yapılıyor.

Bunun yanı sıra peyzaj çalışmalarının yapılması, yeni oyun ünitelerinin kurulması, park güvenliği için demir ferforjelerin yapılması, mevcutta bulunan ferforjelerin yenilenmesi çalışmaları sürüyor. Yapılan çalışmalar ile daha yeşil, daha temiz ve daha güvenilir ortamda çocukların oyun oynaması, vatandaşın daha güzel vakit geçirmesi ve dileyenlerin rahatça spor yapması amaçlanıyor.

Ümraniye Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarında parkların düzenlenmesi, doğal çevrenin korunması ve yeşil alanlarının artırılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu bağlamda Atatürk Mahallesi Verem Savaş Parkı, Altınşehir Mahallesi Kumru Parkı, Esenevler Mahallesi Tuğba Parkı ve Yunus Emre Parkı’nda düzenleme ve yenileme çalışmaları devam ediyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ