Ümraniye’de Kış Hazırlıkları Tamam

Ümraniye’de Kış Hazırlıkları Tamam

Soğuk ve yağışlı havanın kendisini gösterdiği günlerde meteorolojinin uyarılarını dikkate alan Ümraniye Belediyesi kış hazırlıklarını şimdiden tamamladı. Belediye ekipleri greyder, kepçe ve kar küreme gibi toplam yaklaşık 66 araçla kış boyunca Ümraniyede kar ve buzla mücadele edecek.

umraniyede-kis-hazirliklari-tamam-4

Ümraniye Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü kış hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların iş ve ulaşımlarının aksamaması için karla mücadele ekipleri 24 saat esasına uygun vardiyalı olarak çalışacak. Karla mücadele eylem planını da hazırlayan ekipler Ümraniye’de tüm cadde ve sokaklarda karla mücadeleyi etkin bir şekilde gerçekleştirecek. Kar ve buzlanmanın günlük hayatı aksatmaması için gerekli hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “Ümraniye Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle üzerimize düşen hazırlıkları tamamladık” dedi.

umraniyede-kis-hazirliklari-tamam-3

Ümraniye Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Ümraniye genelinde 11 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 23 adet destek tuzlama aracı, 7 adet bobcat, 1 adet greyder, 11 adet kepçe ve yaklaşık 200 kişilik personel olmak üzere toplam 18 ekiple olumsuz hava koşulları ile mücadele edecek. Gece ve gündüz ekipleri olmak üzere vardiyalı olarak bir kar timi oluşturulurken, 35 mahalle 8 bölgeye ayrılarak, meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

umraniyede-kis-hazirliklari-tamam-2

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ HAZIR

Vatandaşlar kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşabilecek durumları 444 9 822 numaralı telefonu arayarak iletebilecek. Herhangi bir kar yağışı ve buzlanma durumunda derhâl harekete geçecek ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmalarını gerçekleştirecek. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da tuzlama çalışması yapılacak. Kar yağışında öncelikli olarak ana yollarda, okullar ve otobüs güzergâhlarında daha sonra sokak aralarında çalışmalar yapılacak.

umraniyede-kis-hazirliklari-tamam-1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ