Ümraniye’de, 2B tapulamada ilk ruhsatlı bina temeli atıldı

Ümraniye’de, 2B tapulamada ilk ruhsatlı bina temeli atıldı

Ümraniye Belediyesi tarafından 2B tapulama çalışmalarından sonraki ilk ruhsatlı ek binanın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi, Elmalı Kent Mahallesi’nde yer alan Hekimbaşı, Kazım Karabekir ve İnkılap Bölgesi 2B tapulama çalışmalarından sonra bölgedeki ilk ruhsatlı bina olarak Şehit Köksal Karmil Ortaokulu’nu kayıtlara geçirdi.

Şehit Köksal Karmil Ortaokulu ilk ruhsatlı ek binası açılışına Ümraniye müftülüğü ve meclis üyeleri, 15 Temmuz gazileri, Şehit Köksal Karmil Ortaokulu müdürü, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.Tören açılışında 2016-2017 eğitim ve öğretimde dereceye giren öğrencilere de karneleri dağıtıldı.

‘’KİMSE MADUR EDİLMEDEN TAPUSUNU ALDI’’

Kazım Karabekir, Topağacı, Tophane, Dumlupınar, Elmalıkent, Ekimbaşı veİnkılap Mahallesi 2B alanlarında kalan ve ilk defa tapu ve imar sorunu yaşanmadan ruhsat vererek yapımı sağlanan okul hakkında bilgi veren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Belediye olarak, binanın yetersizliği üzerine ek hizmet binasını yapmaya karar verdik.Toplam bin 500 metrekare alana kurulu olan okula 9 sınıflı ve 3 katlı ek binayı ekledik. İstanbul’da 2B alanlarına tapu verildikten sonra bölge planı çıkarılan ilk yer bu bölgedir. Kimse mağdur edilmeden herkes tapusunu aldı” diye konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Can, 2017- 2018 eğitim ve öğretim yılında da Şehit Köksal Karmil Ortaokulu’nun öğrencilerine yardımlarını esirgemeyeceklerini kaydetti.

Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ