Ümraniye Web Portalı

Ümraniye Yukarı Dudullu

Ümraniye Yukarı Dudullu

Ümraniye Yukarı Dudullu mahallesi

İstanbul da  her bakımdan önde olan ilçelerden biri Ümraniye ilçesinin gözde mahallelerinden olan Yukarı Dudullu mahallesi bölgenin en merkezi mahallesi. Dudullu İstanbulun en eski yaşam alanlarından.

Dudullu 1657 yılında köy haline gelmiş. Daha sonra Aşağı Dudullu ve Yukarı Dudullu olarak iki köy haline gelmiş.

İstanbul Ansiklopedisi: Dudullu yerleşmesinin kuruluşu 350 yıl kadar önceye gitmektedir. Köyün mezarlığında 250 yıl öncesine dair mezar taşlarına rastlanır. İlk kurulduğunda Sarıbayraktar adını taşıyan yerleşmenin ismi daha sonra Dudullu olmuştur.

Yukarı Dudullu Sultan Abdülaziz döneminde Alemdağ’da yaptırılan köşk nedeniyle inşa edilen yolun güzergâhı üzerinde kalmış ve Aşağı Dudullu’ya nazaran daha çok gelişmiştir. Cumhuriyet öncesinde ve ardından da 1960′lara kadar büyük çiftliklerin bulunduğu, hayvancılık ürünleri, süt ve yoğurdu ile ünlü bir mesire yeri sayılan bölge, 1966 yılında yapılan Sanayi Planı ile sanayi yapılaşmasına açılmıştır.

Yukarı Dudullu’da 120, Aşağı Dudullu’da 80 olmak üzere 200 kadar hanenin ikamet ettiği Dudullu, 1970′ten sonra gecekondulaşma ile büyük bir nüfus göçü almıştır. Ümraniye ile birleşen Dudullu’nun daha sonra tüzel kişiliği de kaldırılarak Ümraniye’nin mahallesi konumuna gelmiştir.

2020 Yılında Yukarı Dudullu Mahallesi

Günümüzde Yukarı Dudullu mahallesi 1970 yetmişli yıllardak çorafi büyüklüğünü kaybetmiş durumda. Bölgede nufusun yoğunlaşması sonucunda Yukarı Dudullu mahallesi mahallelere bölünerek şimdiki haline gelmiş durumda .

Yukarı Dudullu Mahallesinde bölgenin en büyük parkı Osmangazi korusu var.Ümraniye belediyesi bu alanı millet bahçesi yapmak için çalışmalar  yürütmekte. Bölgenin değerine değer katacak.

Yukarı Dudullu mahallesi metro ulaşımının da kavşak noktası durumunda.Dudullu geçmişten  günümüze ulaşımın kavşak noktası olarak yerini her zaman korumuş. Çekmeköy, Dudullu,Ümraniye,Üsküdar metrosu ve Dudullu,Bostancı metrosu. Dudullu  bostancı metrosu yapım çalışmaları devam ediyor. Bu metro hattı hizmete girdiğinde Dudullu değerine değer katacak.

Dudullu Bostancı metrosu:Anadolu yakasında doğu-batı aksındaki hatları kuzey-güney doğrultusunda bağlayacak şekilde planlanmış ve buna göre inşa edilmektedir.

Dudullu istasyonunda M5 Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile,Kozyatağı istasyonunda M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattı ile,Türk-İş Blokları istasyonunda Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı ile,Bostancı istasyonunda ise Marmaray işletmesi ile aktarma yapılabilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yönetim değişmesi sonucunda çalışmalar durmuş . Bu konuda İbb den son yapılan açıklama.

Yüklenici firma ile yapılan değerlendirme sonucunda, Aralık ayından itibaren risk oluşturan bu tünellerde kalıcı kaplama imalatına başlandı. Bu çalışmanın önümüzdeki Haziran ayı sonunda (6 ay) tamamlanması planlanıyor.

Yukarı Dudullu mahallesi, Modoko,Mobilyanın merkezi. Ülkemizde üretilen kaliteli modern klasikmobilyaları modokoda. Modko çevresindeki konutların zemin katları iş yeri olarak kulanılmakta.Keyap, keyap keresteciler sitesi olarak yapılmış. Son dönemde dekorasyon malzemelerini, Bankaların,  merkezi haline gelmiş durumda.

Yukarı Dudullu mahallesinde konut

Yukarı Dudullu 1970 li yıllardan 2000 li yıllara kadar İstanbulda arsa alış verişinin en çok olduğu yıllardır. Arsa yatırımcıları İmes, Modoko gibi sanayi sitelerinin yapımına başlanması arsa yatırımcısının en çok tercih edilen bölgesi oldu.

Yukarı Dudullu da Konut piyasası 2000 li yılların başından itibaren başladı. Merkezi konumu nedeniyle konut yatırımcısı tarafından tercih edilmiştir.

Ümraniye,Yukarı Dudulluda satılık müstakil evler, Satılık daireler. Yukarı Dudullu Emlak Firmaları, Gayrimenkul Firmaları,Tıklayın.

Bölgede apartman daireleri ve müstakil evler bulunmakta. Eski tarihlerde yapılmış konut siteleri de var.

Sizin için Ümraniye Yukarı Dudullu mahallesi hakkında bazı bilgileri burada derledik. Dudullu Emlak, Gayrimenkul yatırımı yapılacak  değerli bölgelerden biri. Dudulluda satılık Daireler, Dudulluda kiralık daireler, Dudulluda satılık arsalar. Yukarı Dudulluda Emlak alım satım kiralama işleriniz için Ekinox Gayrimenkul hizmetinizde.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ