Ümraniye uluslar arası finans merkeziyle dünyanın ekonomi merkezi hâline gelirken

Ümraniye uluslar arası finans merkeziyle dünyanın ekonomi merkezi hâline gelirken

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Çay TV’de yayınlanan Perspektif programına katılarak, belediye faaliyetleri ve Ümraniye’nin gelişimi konusunda bilgiler verdi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Çay TV’de yayınlanan ve Hasan Yavuz Bakır’ın sunduğu Perspektif programına katılarak, belediye faaliyetleri ve Ümraniye’nin gelişimi hakkında konuştu. 15 Temmuz sonrasındaki süreç, Türkiye’nin gündemi, Yeni Anayasa gibi konular hakkında da soruları cevaplayan Başkan Hasan Can, “Başarının birinci gerekliliği kararlı duruştur. Karar verirseniz başarırsınız” dedi.

15 Temmuz’dan sonra gelişen süreçten bahseden Başkan Hasan Can, “Millî iradenin sembolü olan bir yönetimle karşı karşıyayız, milletin bunun farkında olduğunu gördük. Yeni Anayasayla inşallah yaşadığımız sorunları de edecek, 10 sene öncesine göre çok büyük bir gelişim gösteren Türkiye’yi daha ileri noktalara taşıyacağız” dedi. Ümraniye Belediyesinin faaliyetlerini anlatan Başkan Hasan Can; ilçedeki yapı stokunun yüzde 60’ını hiçbir kurum ve kuruluşa borçlanmadan yenilediklerini anlattı. İlçedeki 2B alanlarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Hasan Can; en geç Mart ayında Karabekir, İnkılap, Hekimbaşı ve Topağacı bölgesinde 1/5.000’lik planlarla dönüşümün başlayacağını söyledi.

Ümraniye’nin çehresinin değişimine büyük katkı sağlayacak İstanbul Finans Merkezi’nden de bahseden Başkan Hasan Can; “Ümraniye uluslar arası finans merkeziyle dünyanın ekonomi merkezi hâline gelirken; yapılacak otoparklar, Ümraniye metrosu ve Kağıthane-Ümraniye arasında yapılacak 3 katlı yol ile trafik sorunu çözülecek” dedi. İlçede yaşayan Suriyeli vatandaşların kendilerine emanet olduğundan bahsederek, gerekli yardımları yaptıklarını dile getiren Başkan Hasan Can, 13. Geleneksel Resim, hikâye, Şiir Yarışmaları hakkında da bilgi vererek; yarışmalara katılımın yoğun olduğunu söyledi.

10 Ocak Gazeteciler Günü için yapılan özel programla, Türkiye’deki medya mensuplarıyla bir araya geldiklerini anlatan Başkan Hasan Can, “Gazeteci arkadaşlarımıza hatıra olacak eserler bırakmayı adet edindik. Bu yıl da Gazeteciler Günü’nü iki önemli eserle; ‘Beklemek Zor- Haberci Yakını Olmak Belgeseli’ ve ‘Haberciler Darbecilere Karşı’ kitabıyla kutladık.” dedi ve eserler hakkında bilgi verdi. Bu sezon PTT 1. Lig’e çıkan Ümraniyespor’a hediye edilen Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı’ndan da bahseden Başkan Hasan Can, “Ümraniyesporumuz da belediyemiz gibi bu başarıları borçsuz elde etti. Hedefimiz Süper Lig’e çıkmak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ