Ümraniye Web Portalı

Ümraniye Spor Oyunları Başladı

Ümraniye Belediyesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Geleneksel Spor Oyunları’nda heyecan başladı.  Bu yıl 10’uncu kez düzenlenecek olan etkinlik, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen fikstür çekimiyle start aldı.

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve  Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile her yıl ortaklaşa  düzenlenen Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan Futbol turnuvası fikstür çekimi ile 10. kez başladı.

Fikstür çekimi ve malzeme dağıtım programına; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir,  Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Kadir Yılancı, Ümraniye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Ahmet Yükseldi, Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Akyıl, okul müdürleri, spor koordinatörleri, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

10. kez yapılacak olan Ümraniye Spor Oyunlarına, Ümraniye’deki İlköğretim, Ortaokul ve Lise dengi 92 okuldan 11.200’e yakın öğrenci katılacak. 12 ayrı branşta yıldızlar, Küçükler ve Gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar şu dallarda gerçekleştirilecek: (Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Satranç, Güreş, Teakwando, Karate, Atletzim, Hentbol, Badminton ve Futsal.) Geleneksel Spor Oyunları yaklaşık 6 ay sürecek olup Ümraniye Belediyesi tarafından toplam 56 okula 1.120 adet top yardımı yapılacaktır.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, geçen yıllarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okulları tebrik etti. Mesut Özdemir, “Değerli öğrencilerimiz; 10 yıldan beri bu etkinliğimizi yapıyoruz. Sizler gibi abileriniz, ablalarınız da bu yarışmalara katıldılar” dedi. Konuşmalarını sürdüren Özdemir, “Devletin üç kurumu olarak bir araya gelerek düzenlediğimiz bu yarışmalarımızı en iyi salonlarımızda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Maçlı müsabakalarda fikstür çekiminin ardından sizlere Ümraniye Belediyemiz tarafından 56 okulumuza 1.120 top hediye edeceğiz” dedi. Ayrıca Mesut Özdemir, okul müdürleri ve beden eğitimi hocalarına yarışmacılara gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerini sundu. Daha sonra programda müsabakalar ile ilgili çocuklarla soru cevap yapan Özdemir, başarılı, saygılı, sevgili fair play çerçevesinde güzel bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ