Ümraniye Özel Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Ümraniye Özel Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Özel Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdu öğrencileriyle Şehir ve Medeniyet Buluşması kapsamında tecrübe paylaşımında bulunmak üzere bir araya geldi.

Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Eşi Gülendam Mollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Ensar Vakfı İlçe Başkanı Mustafa Güçlü, TÜGVA Ümraniye İlçe Temsilcisi Eyüp Erkovan, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin müzik ve şiir dinletisiyle başlayan programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından öğrenciler Ümraniye Belediyesinin yurtlarına yaptığı katkılardan dolayı Başkan Hasan Can’a ve tüm ekibine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettikleri bir konuşma gerçekleştirerek, bu destekleri konu edinen bir slayt gösterisi sundular.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, öğrencilerle tecrübe paylaşımında bulunarak kendi öğrencilik yıllarından örnekler verdi ve öğrencilere nasihatlerde bulundu. 28 Şubat sürecinde yapılan planlardan ve ülkemizin geldiği noktadan bahseden Başkan Hasan Can; “Allah bu millete her bunaldığında bir yol gösterici bahşetmiştir; bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bunca hayra vesile olması Rabbimizin de lütf u keremiyle, tarihteki hatalara düşmemesi sayesindedir. Allah birine hayır murad ederse ona hayırlı yol arkadaşları, yardımcılar ihsan eder” dedi. “Gençlerin enerjisinden yararlanılmalı” diyen Başkan Hasan Can, genç yaşlardaki yardımcılarına verdiği nasihatleri anlatarak genç yaşta yapılan hataların ömür boyu insanın karşısına çıktığından, istenen şeyin ancak nasipse elde edilebileceğinden ve hırsın kötülüğünden, siyasette sır diye bir şeyin olmadığından ve insanlar duyduğu zaman çekinilecek ve utanılacak şekilde davranılmaması gerektiğinden bahsetti.

Öğrencilere millî birlik ve beraberliği öneminden bahseden Başkan Hasan Can, tarihten bugüne değişimleriyle beraber Misak-ı Millî sınırları hakkında bilgi vererek, tarih bilincinin millî birliği ve toprak bütünlüğünü koruma noktasındaki önemini anlattı.

Claude Bernard’ın “Sanat benim, bilim biziz” sözüne atıfta bulunan Başkan Hasan Can; “Sanatın ve bilimin etkisiyle kurmadığınız şehirler mutlu olduğunuz, size ait olan şehirler olmaz. Belediye olarak bu nesilleri yetiştirmek, bu kültürel değerleri yeşertmek adına klasik belediyecilik faaliyetlerinin yanında kültür, sanat ve eğitim için de çabalıyoruz. Bunların gerçekleşeceği binaları da yapıyoruz, programlardan sonra onları kitaplaştırıyoruz; kalıcılaştırıyoruz. Rabbim güzel işler yapma konusunda bizi yolunda daim kılsın” dedi. “Benim başarım ancak Allah’a aittir. Gayret bizden başarı Allah’tan” ayetine atıf yapan Başkan Hasan Can; “41 yılda yapılmamış hizmeti, 14 yılda yaptık. Allah, hükûmetimize de bize de inanılmaz başarılar nasip etti, şükürler olsun” diyerek kalıcı eserlerden ve faaliyetlerden bahsetti. Ardından Başkan Hasan Can’ın öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Program sonunda yurt öğrencileri Başkan Hasan Can’a öğrencilerle olduğu bir fotoğraf hediye edip Eşi Saliha Can’a da çiçek takdiminde bulundu. Başkan Hasan Can’ın Eşi Saliha Can bir teşekkür ve selamlama konuşması gerçekleştirerek tüm şehitlere rahmet ve gazilere şifalar diledi. Gençlere nasibe inanmaları gerektiğini söyledi ve, “Bu ülke için harcanan çabalara değecek gençler olacaksınız, iyi günler ilerde inşallah” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Programın sonunda Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can; yurtta yaşayan ve yaptığı yurt maketiyle yarışma 3.lüğü kazanan öğrenciye hediyesini verdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ