Ümraniye Web Portalı

ÜMRANİYE METROSUNDA SON DURUM!

ÜMRANİYE METROSUNDA SON DURUM!

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş basın mensuplarına metro hakkında bilgi verdi

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dedi.

enver_sedat-çakıroğlu

İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR TOPBAŞ ve AK PARTİ ÜMRANİYE İLÇE BAŞKANI ENVER SEDAT ÇEKIROĞLU ÜMRANİYE METRO TÜNELİNDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar, Altunizade İstasyonu’na inerek İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda basın mensuplarına bilgi verdi.

Gurur verici bir tablo karşısında tarihe tanıklık ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, “Bu iş kolay bir iş değil. Bu işi dünyada devletler yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz kendi bütçemizden bu metroları yapıyoruz” diye konuştu.

“Her Yerde Metro, Her Yere Metro” sloganıyla İstanbul’da ulaşımı rahatlatmak için geceli gündüzlü çalıştıklarını kaydeden Başkan Topbaş, “Arzu ettiğimiz ve master planlarımıza aldığımız yarım saatlik yürüme mesafelerinde metrolar olsun istiyoruz” dedi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Artık İstanbul’da her yere ulaşmak kolay. Üsküdar sahilinden başlayan metro hatları müthiş bir hat. Devamlı eklenen bir hat. Buradaki inşaatımızın da yüzde 80’i tamamlandı. İnşallah 12 ay gibi bir sürede yolcu taşımaya başlayacak. Üsküdar’dan başlayan bu hat Çekmeköy, Yenidoğan, Sultanbeyli’den geçerek Sabiha Gökçen’den Havaalanına kadar gidiyor. Marmaray’la Üsküdar’a gelenler Altunizade’den geçecek. Birçok hatları kesiştirdik.”

Kentin hareketliliğinde akıcı bir trafiğin önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, deniz, kara, metro ve metrobüs hatlarını birbirleriyle ilintili hale getirdikleri söyledi.

enver-sedat-çakıroğlu

-Maillerinizi Okuyorum-

Vardiyalı şekilde aralıksız metro inşaatı çalışmalarının devam ettiğini ve hedeflerinde 776 km metro hattı yapmak olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Silivri’ye kadar götüreceğiz. Kilometresi 50 Milyon Dolar. Bu inşaatımızda da 2 bin 700 kişi çalışıyor. Bu insanlarımızın gelecekte hayırla yad edileceğine inanıyorum” diye konuştu.

Dünya da en yeni ve en modern metro hatlarını İstanbullularla buluşturduklarını ifade eden Başkan Topbaş, yeni metroların makinistsiz hareket edebileceğini de söyledi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor. İnsanların sıkıntılarını biliyorum. Gelen mailleri okuyorum. 27 Mayıs Çarşamba günü de Ümraniye’de ray kaynağı yapacağız.

-Görev Şehidi-

Dün temelini attıkları Mecidiyeköy – Kabataş metro hattında çalışan bir işçinin iş kazası sonucu hayatını kaybettiğini belirten Başkan Topbaş şöyle devam etti: “O kardeşimiz görev şehidi olarak kabul ediyoruz. Adil Kolukısaoğlu kardeşimize Allah’tan rahmet ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. İsminin yaşatılması için çalışma başlatılacak. Her türlü desteği sunacağız.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ