Ümraniye Web Portalı

Ümraniye Kurban Satış ve Kesim Yerleri

Ümraniyede Kurban Satış ve Kurban Kesim Yerleri 2017 TIKLAYINIZ

Ümraniye Belediyesi, ilçe sakinlerinin sağlıklı koşullarda kurban alımı ve kesimi için kurban satış ve kesim yerlerini hazırladı. İlçede kurbanlık satışları 28 Ağustos itibariyle başladı

Ümraniye Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla tüm tedbirleri aldı. Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramında, Ümraniyelilerin hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli önlemleri alarak hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Çözüm Merkezi ve Çağrı Merkezi ile bayramda da Ümraniyelilerin dilek, talep ve şikâyetlerini almaya devam edecek.

Kurbanlıklara Sıkı Denetim

Ümraniye-de-kurban-satış-yerleri (1)

ÜMRANİYE KURBAN SATIŞ YERLERİ

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından “Kurban Denetim Birimi” oluşturuldu. Bu birimin çalışmaları doğrultusunda; Kurbanlıklar veteriner hekimler tarafından sıkı bir denetimden geçirildikten sonra alana alınıyor. Yapılan denetimlerde, sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmiyor. Kaçak hayvan getirenler hakkında ise yasal işlem yapılıyor. Bu sebeple çok sayıda kurbanlık hayvan, ekipler tarafından teker teker kontrol edilerek, kurbanlık olamayacak, yaşı küçük, hamile ve hasta olan hayvanların pazara alınmaları engelleniyor.

Danışmanlık Sağlanacak

Kurban kesim yerlerinde belediye veteriner hekimleri ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık seçimi konusunda danışmanlık hizmeti verilecek. Ayrıca tüm çadır ve kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek.

Belirlenen kurban satış ve kesim noktalarında yer alan sosyal tesisler, içerisinde yer alan mescit, yemek salonu, kafeterya, banyolarla vatandaşlara hizmet verecek. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Ümraniye Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

Ümraniye Belediyesi tarafından belirlenen 2016 kurban satış ve kesim yerleri adres ve telefon numaraları. Ümraniye Kurban Satış Yerleri. Ümraniye Kurban Kesim Yerleri.

Ümraniye-kurban-satış-yerleri-adresi

 

 

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ