Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kastamonulular Dayanışma Derneği’nde

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kastamonulular Dayanışma Derneği’nde

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kastamonulular Dayanışma Derneği’nde (KASDER) ilçedeki Kastamonulularla bir araya geldi.

Programda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, KASDER Genel BaşkanI Orhan Gümüş, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Maliki Ejder Batur, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, KASDER Ümraniye Şube Başkanı Yunus Kökten, muhtarlar ve Kastamonulu hemşehriler katıldı.

Programda birer selamlama konuşması gerçekleştiren KASDER Genel Başkanı Orhan Gümüş ve KASDER Ümraniye Şube Başkanı Yunus Kökten; Başkan Hasan Can’a derneklerine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek; programa katılan herkese teşekkür ettiler.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, tüm katılımcıları selamlayarak, Kastamonulu hemşehrilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’nin gelişiminden ve değişiminden bahsetti. Başkan Hasan Can: “Bu akşam Kastamonulu hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Rabbim muhabbetimizi daim etsin. Kastamonu denince aklımıza beylerbeyi gelir. Kahramanlar gelir. Değerli kardeşlerim bu birliktelikler bu hemşehri dernekleri bir işe yaramalı. Elhamdülillah Ümraniyemizde birçok hemşehri derneğimiz var. Hepsine elimizden gelen desteği veriyoruz.

AK Parti iktidarı ile birlikte gerek ziraatte, gerek kalıcı eserlerde her ile, ilçeye hizmetler yapıldı. Samimiyetle söylüyorum son 15 yıldır şehirlerde hayat var. Büyük değişimler var. Türkiye büyüdü ekonomisi ve özgüveni büyüdü.  Bugün kendi ayakları üzerinde durabilen bir Türkiye var. Zor günler geçiriyoruz ve bunun farkında olmamız gerek. Dün bize sattıkları ürünleri kendisi yapıp onlara satan bir Türkiye var. Bu Türkiye onları rahatsız ediyor. Doğal gaz, petrol ve yeraltı zenginlikleri bizim coğrafyamızda bulunuyor.

Dolayısıyla Batı dünyası kullanabileceği bu yeraltı zenginlikleri için terör örgütlerini kullanarak bizleri yok etmeye çalıyor. Biz bu tablo karşısında asla sessiz kalmayacağız. Bu kavgayı biz başlatmadık. Bedel neyse biz hazırız ve dik duracağız. Millî birlik ve beraberliğimizi en iyi şekilde korumamız lazım. Kastamonu bu konuda her zaman hazır olmuştur. Tarihte olduğu gibi, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi.

Türkiye son 15 yılda 4-5 kat daha büyük hâle geldi. Bizden önce 41 yıldır bir Ümraniye var. Fakat son 14 yılda Rabbim bize 400’e yakın kalıcı eser yapmayı nasip etti. Yani her on iki günde bir kalıcı eser yapmışız. Ümraniye’yi 21. asrın kültür merkezi hâline getirdik. Kentsel dönüşümde 2. bir örneği olmayan bir ilçedir Ümraniye. 315 bin bağımsız bölüm vardır. 185 bin tanesi bizim zamanımızda yapılmıştır.

85 bin tanesi eski ve çürükmüş ve yerine sağlam yapılar yaptık. Yani bu şehrin yüzde 62’si bizim zamanımızda yapıldı, yenilendi. Az parayla çok iş yaptık. Ümraniyesporumuzu amatör ligden aldık, şimdi TFF 1. Lig’de birinci sıradayız. Bunların arkasında Ümraniye Belediyesi var” dedi. Türkiye’nin gelişiminin büyük bir liderin istikrarlı bir şekilde başımızda olmasıyla gerçekleştiğini söyleyen Başkan Hasan Can, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi lider 80 yıldır bu ülkenin başına gelmemiştir” dedi. Başkan Hasan Can, Kastamonu şehrinden verilen şehitleri yâd ederek tüm şehitlere rahmet diledi ve herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ