Ümraniye Web Portalı

İSMEK ÜMRANİYE MİTHATPAŞA KURS MERKEZİ

İSMEK ÜMRANİYE MİTHATPAŞA KURS MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları.Ümraniye Mithatpaşa  kurs merkezini tanıyalım. Kursuda verilen bir kaç örnek.tasarim

  • kişisel birikimlerini yükseltmek,
  • mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek,
  • kent kültürü ve metropolde yaşama konusunda donanımlarını artırmak,
  • pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak,
  • gelir elde etmelerine katkıda bulunmak,
  • istihdam edilebilirliklerini artırmak,
    vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı bir yaygın eğitim organizasyonudur.
Tel Kırma

Bu programda kursiyere, tel kırma tekniklerine uygun desen araştırıp hazırlayabilme, araç gereci işlemeye hazırlayabilme ve teknikleri uygulayabilme becerisi kazandırılır.

Konu Başlıkları: Geleneksel Türk işleme sanatları, işlemeye hazırlık, desen panosu tel kırma, işlemelerin bakımı ve korunması, tel_kirmakumaş onarım teknikleri.

İstihdam Alanları: Bu branşta eğitim alanlar turistik ve hediyelik eşya, çeyiz, ev tekstili üretimi yapan işletme ve atölyelerde, modaevlerinde çalışabilir, evlerinde üretim yapabilirler.

Eğitim Süresi: 232 saat

Takılar (Misinalı – Çivili – Örme -Düğümlü)

Uygulanan eğitim programında, modeline uygun çeşitli teknikleri kullanarak tel, çivi ve misinalı, örme düğümlü takı yapabilen kişiler yetiştirilir.taki

Konu Başlıkları: Takının gelişimi, tarihsel ve kültürel takılar, renk, takı tasarımı, makrame örgü ve kullanılan temel düğüm teknikleri, örme ve düğümlü takılar, misinalı takılar, tel ve çivi takıları.

İstihdam Alanları: Mesleki yeterliliklerini kazananlar, el sanatları teknolojisi sektöründeki işletmelerde, giyim aksesuarı yapan atölyelerde ve takı tasarımı yapan firmalarda çalışabilir, evlerinde üretim yapabilirler.

Eğitim Süresi: 232 saat

Guaj Boya Resim

Kursiyere; resim öncesi işlemlerini hazırlama, tasarlanmış olan resmi, çalışma sayfalarına aktarma ve guaj boya tekniğini uygulama becerisinin kazandırıldığı bir programdır.guaj2

Konu Başlıkları: Nokta ve çizgi, objeleri açık- koyu ve ışık- gölge ile çalışma, perspektif, tasarı ilkeleri, renk, doku, strüktür, guaj boya tekniği.

İstihdam Alanları: Bu branşta eğitim alanlar bir hobi edinmenin yanı sıra kendilerini geliştirip sanat ve tasarım sektöründe üretim yapabilirler.

Eğitim Süresi: 272 saat

Ney Eğitimi

Türk Musikisinin ana enstrümanlarından dini, ahlaki ve tasavvufi bir değer taşıyan neyi, kendi tavır, teknik ve etiğine uygun olarak icra edebilen kişilerin yetiştirilmesini hedefleyen bir programdır.

Konu Başlıkları: Neyin tanımı ve bakımı, müziğin temel öğeleri, ney üflemede oturuş, tutuş ve neyden ses çıkarma tekniği, ılık ve orta şiddetle üfleme, soğuk ve şiddetli üfleme, hafif ve sıcak üfleme ile elde edilen sesler, Türk musikisinde usuller, seyirler, basit, göçürülmüş ve bileşik Türk musikisi makamları, taksim ve traspozisyon.

İstihdam Alanları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlilikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Eğitim Süresi: 424 saat

Bilgisayar Kullanımı

Programa katılan kursiyerler, bilgisayarda yazı yazmaktan başlayıp grafik çizimi, programlama, sunum ve internet işlemlerini öğrenmektedir. Böylelikle bireysel gelişimlerine katkıda bulunmakta ve istihdam edilebilirliklerini artırmaktadır.

Konu Başlıkları: Bilgisayar kullanma, işletim sistemleri temeller, işletim sistemleri gelişmiş özellikler, kelime işlemci programı, elektronik tablolama, sunu hazırlama, internet ve e-posta yönetimi.

İstihdam Alanları: Bilgisayar teknik servisi, web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlar.

Eğitim Süresi: 160 saat

Yönetici AdıSuna SALTIK   Nesrin ÇANKARA  
E-postasunasaltik@ismek.org   nesrincankara@ismek.org
Telefon0216 443 38 21
AdresMİTHATPAŞA CAD. NO:107 ÜMRANİYE
Eğitimci Sayısı36
ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ