Ümraniye İmam Hatipliler Derneğini İftarda Ağırladı

Ümraniye İmam Hatipliler Derneğini İftarda Ağırladı

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İmam hatipliler Derneğini (ÜMİMDER) Hekimbaşı Çardak Restoran’da iftar programında bir araya getirdi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye İmam Hatipliler Dernek Başkanı İlhami Kılıç ve yönetimi, STK temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İmam Hatipliler Dernek Başkanı İlhami Kılıç yaklaşan Ramazan Bayramının şimdiden mübarek olması duasında bulunarak programa desteklerinden dolayı Ümraniye Belediyesine ve Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk İmam Hatip Okulları ile ilgili bilgi vererek İmam Hatip Okullarının günümüzdeki öneminden bahsetti. Ardından Müftü İlyas Yılmaztürk, “Ramazan-ı Şerifin son haftasındayız. Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Ramazan Bayramınız şimdiden mübarek olsun” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Mübarek günlerde sona doğru yaklaşıyoruz. Dün gece idrak ettiğimiz Kadir Gecemizi Allah hepimizin hakkında hayırlara ve Alemi İslam’ın uyanışına vesile kılsın” dedi. Ramazan’ın temizlik, bereket ve günahlardan arınma ayı olduğunu söyleyen Başkan Hasan Can, “Bayram ise günahlarından arınmış Müslümanların Ramazanın sonunda Elhamdülillah ne güzel ve tertemiz olduk diyerek birbirlerine sarılarak bayram etmesidir. Önümüzdeki sene de Rabbim’den bizleri Ramazan-ı Şerife eriştirmesini niyaz ediyorum ve Ramazan Bayramınız şimdiden mübarek olsun” dedi.

Etiketler: Ümraniye İmam Hatipliler Dernek Başkanı İlhami Kılıç, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,Ümraniye İmam Hatipliler Derneğini İftar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ