İSMEK ÜMRANİYE IHLAMURKUYU KURSU

İSMEK ÜMRANİYE IHLAMURKUYU  KURSU

İsmek tarafından ümraniyede  bulunan kurs merkezlerinden ıhlamurkuyu kursunu tanıyalım verilen kurslardan bazıları ve kurs merkezinin adres ve tolafonları.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarıbigbanner

İSMEK İstanbulluların;

  • kişisel birikimlerini yükseltmek,
  • mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek,
  • kent kültürü ve metropolde yaşama konusunda donanımlarını artırmak,
  • pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak,
  • gelir elde etmelerine katkıda bulunmak,
  • istihdam edilebilirliklerini artırmak,
    vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı bir yaygın eğitim organizasyonudur.
Bilgisayar Kullanımı

Programa katılan kursiyerler, bilgisayarda yazı yazmaktan başlayıp grafik çizimi, programlama, sunum ve internet işlemlerini bilg_kullanimöğrenmektedir. Böylelikle bireysel gelişimlerine katkıda bulunmakta ve istihdam edilebilirliklerini artırmaktadır.

Konu Başlıkları: Bilgisayar kullanma, işletim sistemleri temeller, işletim sistemleri gelişmiş özellikler, kelime işlemci programı, elektronik tablolama, sunu hazırlama, internet ve e-posta yönetimi.

İstihdam Alanları: Bilgisayar teknik servisi, web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlar.

Eğitim Süresi: 160 saat

Bilgisayar Sistem Bakım Onarımbilgisayar_onarimcisi

Bilgisayar sistemlerinde her türlü donanım, yazılım ve ağ arızalarını tespit ederek onarımlarını yapabilen kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Bakım onarım (1 ve 2), arıza giderme (1, 2 3 ve 4).

İstihdam Alanları: Bilgisayar teknik servisi, web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlar.

Eğitim Süresi: 152 saat

Çeyiz Ürünleri Hazırlamaceyizurunleri_hazirlama

Bu programda kursiyerlere, çeyiz ürünleri hazırlamaya ait mesleki hesaplamaları ve süslemeleri yapabilme, çeyiz ürünlerinde kullanılan kumaşları tanıyabilme, tekniğine uygun fermuar çalışabilme ve parçaları birleştirebilme bilgi ve becerisi kazandırılır.

Konu Başlıkları: Temel mesleki hesaplama, makinede düz dikiş, overlok dikiş, ev dekorasyonu ve ev tekstili ürünleri, süsleme, basit nakış temel iğne teknikleri, pul ve boncuk dikişleri, kesim, ütüleme, çeyiz ürünleri.

İstihdam Alanları: Bu branşta eğitim alanlar ev tekstili sektöründe; çeyiz ve ev tekstili yapan işletmelerde, mefruşat mağazalarında çalışabilir, evlerinde üretim yapabilirler.

Eğitim Süresi: 312 saat

Web Tasarımıwebtasarim

Programda, web tasarım editörü ile web tasarımı yapabilen kişilerin yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Konu Başlıkları: HTML ile Basit Web İşlemleri, HTML ile Gelişmiş Web İşlemleri, Stil Şablonu (CSS), Web Tasarım Editörüne Giriş, Web Tasarım Editöründe İleri Uygulamalar, Web Tasarım Editörü ile Veri Tabanı İşlemleri.

İstihdam Alanları: Bilgisayar teknik servisi, web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlarda vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitim Süresi: 192 saat

Yönetici Adı Melike TAŞKALE  
E-posta meliketaskale@ismek.org
Telefon 0216 365 07 39
Adres ALTINŞEHİR MAH. NATOYOLU CAD. NO:81 ÜMRANİYE
Eğitimci Sayısı 19
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ