Ümraniye Hakkında Bilgiler

Ümraniye Hakkında Bilgiler
Ümraniye, Dudullu ve çevresinde yatırım yapacaklar için bölge hakkında bazı bilgileri sizler için derledik. Ümraniye,Dudullu, Çekmeköy, Taşdelen (Sultançifliği) Alemdağ, Yenidoğan, Sarıgazi (Şimdiki sancaktepe merkezi) Hepsi  bir zamanlar Ümraniyenin köyleriydi. Ümraniyede birzamanlar Üsküdarın köyü Beldesiydi. Önce Ümraniye, Üsküdardan ayrıldı. Sonra Ümraniyedende diğerleri ayrıldı.
Ümraniye, Dudullu ve çevresi bir zamanlar İstanbulun arsa borsasıydı. Sabah alınan birarsa üzerine karı koyularak öyleden sonrasatıldığı günler olmuştur.

 Üraniyede Satılık Daireler

Geçmişte arsaborsası olan Ümraniye şimdiki zamanlarda konut projeleriyle öne çıkıyor. Ümraniyenin her yerinde Markalı konut projelerinin yanında Üst gelir gurubuna, Orta gelir gurubuna ve alt gelir gurubuna yönelik konut projeleri bulunmaktadır.

 Ümraniye Hakkında  Bilgiler

Ümraniye’ye ilk yerleşenler Balkan savaşlarından sonra, önce Batum’dan, sonra da Yugoslavya ve Bulgaristan’dan gelen göçmenler olmuştur. Bundan dolayı bir süre “Muhacirköy” olarak adlandırılmıştır.
   1960 yılına kadar köy olarak kalan Ümraniye, Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edildikten sonra yoğun göçlere maruz kalmıştır. 1963 yılında Ümraniye’de belediye teşkilatı kurulmuş ancak 1980’daki askeri darbeden sonra belediye teşkilatı feshedilerek Üsküdar belediyesine bağlı bir Şube Müdürlüğüne dönüştürülmüştür. 1987 yılında İlçe olan Ümraniye’de ilk yerel seçim 1989’da yapılmıştır. İstanbul’un en hızlı kentleşen ve hızla artan nüfusuna rağmen yöresel kültürlerin de büyük ölçüde muhafaza edildiği bir İlçedir Ümraniye…
 

İmes Hakkında bilgiler

Çoğunluğu Perşembe Pazarı, Kasımpaşa, Balat, Topçular vb. semtlerde faaliyet gösteren, ufak ölçekte sanayi imalatı ile iştigal eden müteşebbisler; uygun nitelikli işyerlerine sahip olabilmek amacı ile 1971 yılında, İMES Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kurmuşlardır. Dudullu semtinde, bedeli Arsa ofisine ödenmek kaydı ile 650.000 m² arazi satın alınarak, 1976 yılında Sanayi Sitesi’nin temeli atılmıştır.

1986 yılında açılan Site, inşaası on yıl gibi uzun bir zaman almıştır. Sitede 900 adet Sanayi İşletmesi, 150 adet Sosyal Tesis, banka şubeleri, KOSGEB İmes Şubesi, Çıraklık Okulu, Kantar, Arıtma Tesisi, Spor Kulübü, 5000 kişilik Cami, Sağlık Dispanseri gibi sosyal hizmet birimleri bulunmaktadır.

Sitemizdeki 1030 İşletmenin yer aldığı kapalı alan yaklaşık olarak 240.000 m² olup 650.000 m² alandan geriye kalan bölüm yollar ve yeşil alanlara aittir.

İMES’te ağırlıklı olarak; özel makine imal edenler, otomotiv yan sanayi olarak çalışanlar, metal dökümcüler, beyaz eşya yan sanayiciler bulunmaktadır. Ayrıca, yukarıda belirtilen ana meslek kollarında faaliyet gösteren firmalara mal ve hizmet tedarikçisi olarak çalışan pek çok firma bulunmaktadır.

Ümraniye de Emlak

İmes sanayi sitesinin inşaatı başlamasıyla birlikte Ümraniye, Dudullu da Arsa alım satım işleride hız kazanmıştır. Aşağı Dudullu ve Yukarı Dudullu köylerinde tarlalar hisseli tapu ile parsellenerek satışa başlanmış ve arsa yatırımcısı tarafından tercih edilmiştir. Bir zamanlar bölge Türkiye’nin her yerinden gelen ve avrupa’da çalışanlar tarafında arasa  yatırımı için tercih edilmiştir.

Ekinox Emlak İstanbul ,Ümraniye, Çekmeköy de 1977 den günümüze hizmet vermektedir.Firmamız bireysel  müşterilerinin yanın da bir çok inşaat firmasının satış ofis işlerini de yapmaktadır. Yıllarca Ümraniye Dudullu merkezde emlak alım satım kiralama işleri yapan firmamız 2012 yılından itibaren Çekmeköy de  hizmet vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ