Ümraniye Web Portalı

Mutfak Temizlik Tüyoları..

Mutfak Temizlik Tüyoları..

Gıda zehirlenmesine yol açan mikropların mutfakta nasıl yayıldığını ve basit temizlik ve dezenfeksiyon ile ailenizi nasıl korumaya yardımcı olacağınızı öğrenin.

Mutfak yüzeylerini temizlemek ve dezenfekte etmek için antibakteriyel yüzey temizleme bezleri veya temiz bir bez ile kitchen-cleaning-tipsantibakteriyel yüzey temizleyici kullanabilirsiniz.

Buzdolabınızı düzenli olarak temizlemeniz tavsiye edilir. Dökülmeleri derhal silerek, kontamine olmuş yüzeyleri temizleyip dezenfekte edin. Buzdolabı tutacağını ve kapı kollarını düzenli olarak temizleyip dezenfekte etmeyi unutmayın. Üreticinin temizlik önerileriyle ilgili kitapçığına bakın.

Lavabolar, sabun köpüğü ve birikintisini giderebilecek ürünler ile düzenli olarak temizlenmelidir. Lavabo kirliyse (örn. çiğ yiyecekten gelen mikroplar), derhal temizleyip dezenfekte etmelisiniz. Giderleri kolaylıkla temizleyemeyeceğinizden, mikrop ve kokuları azaltmak için düzenli olarak uygun bir dezenfektan kullanmanız gerekebilir.

Çöp kutunuzu düzenli olarak boşaltarak, temizleyip dezenfekte edin. Çöpünüzü kapalı tutmak böcek ve kemirgen istilası olasılığını sınırlayacağından, kapaklı çöp kutusu kullanın.

Masa ve yüksek sandalyelerdeki yiyecek kırıntılarını toplayarak onları yemeklerden önce temizleyip dezenfekte edin.

Kullanmadan önce ürünlerin yüzey için uygun olduğundan emin olmak adına ürün etiketlerini daima kontrol edin.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ