Ümraniye Web Portalı

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Merkezinin Açılışı Yapıldı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mustafa Cebir Onkoloji Merkezi Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Başkan Hasan Can’ın katılımıyla açıldı.

Onkoloji Merkezi’nin açılış törenine Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam ve hastane çalışanları katıldı.

Programda tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve protokol konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, “Onkoloji açılışımıza hoşgeldiniz” dedi ve Onkoloji Merkezi’nin teknik özellikleri hakkında bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Daha sonra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Sağlık Bakanımızın ve hükümetimizin sağlıkta yapmış olduğu atılımlar ve hizmetler Dünyaya örnek oluyor” dedi. Başkan Hasan Can,  “Ümraniye olarak Ümraniye Belediyesi olarak belediyenin görevi olsun ya da olmasın vatandaşlarımıza her alanda hizmetleri götürüyoruz. Ümraniye’ye sağlık açısından bir katkımız olduysa ne mutlu bize” dedi. Ardından Onkoloji merkezinin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş; Ümraniye Belediyesinin sağlığa yaptığı hizmetlerden ve desteklerden ötürü teşekkür etti. Gümüş, Sağlık Bakanlığının hizmetlerinden bahsetti ve sözlerine son verdi.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ümraniyelileri ve tüm sağlık çalışanlarını selamlayarak konuşmasına başladı. Bakan Akdağ; “Şükürler olsun Türkiye’de çok büyük bir sağlık dönüşümünü gerçekleştirdik. Sağlık  alanında  dünyada ülkemizin itibarı en üst seviyede. Sağlık bakanlığı olarak Dünya Ülkelerine sağlık adına desteklerde bulunduk bulunuyoruz” dedi.

Bakan Akdağ; konuşmasına Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı görevleri süresince yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti. Bakan Akdağ, “15 yıldır Hükümetimiz sadece sağlık alanında değil her alanda hizmet götürdü” dedi. Bakan Recep Akdağ son olarak, 16 Nisan referandumunun öneminden bahsederek “15 Temmuz’da bu milletin ali cenaplığı olmazsa şuan bu durumda olmazdık, Allah bu milletten razı olsun” dedi. “Allah’ın izni ile bu referandumdan ‘Evet’i’ çıkaracağız” dedi ve konuşmasını bitirdi.

Protokol konuşmalarının ardından plaket takdimi ve kurdele kesilerek Onkoloji Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından toplantı salonuna geçen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ sağlık çalışanları ile toplantı programında bir araya geldi.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Mustafa Cebir Onkoloji Merkezi, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Ümraniye , İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu,  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Onkoloji Merkezi, Ümraniye, Ümraniye Haberleri.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ