ÜMRANİYE-DUDULLU METROYLA DEĞERLENECEK BÖLGELERİ

ÜMRANİYE-DUDULLU METROYLA DEĞERLENECEK BÖLGELERİ

Geçmişte Ümraniye Dudulluda Emlak

Ümraniye, Dudullu 1970 li yılların ikinci  bölümünden sonra arsa alım satım işlemleri başlamıştır. Bölge sanayi bölgesi seçilmesi ve başta İMES sanayi sitesinin temeli atılarak inşaata başlanmasıyla bölgede arsa yatırımı yapanlar hızla çoğalmıştır. İmes sanayi sitesini Modoko, Keyap, Des, Kadosan ve Organize sanayi bölgesi takip etmiştir.

Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy, Taşdelen, Alemdağ, Sarıgazi, Yenidoğan(O tarihler de bu bölgeler Ümraniye sınırları içinde bulunuyordu) bölgelerinde arsa yatırımı yapanlar bölgeyi İstanbulun arsa borsası durumuna getirmiştir. Ümraniye Tapu dairesi istanbulun en çok işlem yapan tapu dairelerinden biri haline getirmiştir.

Günümüzde Ümraniye Dudullu Emlak

Geçmişte sanayi kuruluşlarıyla emlak sektöründe öne çıkan bölgelerinden biri olan Ümraniye,Dudullu ve çevresi  yine 2018 yılı ve gelecek yıllarda konut yatırımı yapacakların tercih edecekleri  alan olma yolunda.

Ümraniye ve Dudullu İstanbulun ana ulaşım yolları üzerinde. Belediye otobüsü, Münübüs, ve yeni ulaşım imkanı olan metro  ile   değer kazanmaya devam ediyor.

Yapımı hızla devam eden ve bir bölümü hizmete giren Üsküdar,Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe metrosu haziran 2018 tarihinde Ümraniye,Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe bölümüde hizmete girecek.

Dudullunun değerini artıracak bir diğer metro projeside Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu dan Bostancıya gidecek olan metro hattı.Bu metro hattı 2019 yılında hizmete girecek.(NOT: Dudullu Bostancı metro duraklarında Yukarı Dudullu olarak gösterilen bölge Aşağı Dudullu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Durak isminde hata yapmıştır. Bu hatayı hatırlattık düzeltileceğini belirten bir yazı yollamışlardır.)

Ümraniye, Dudullu markalı konut projeleri ilede değer kazanıyor. Bölgede  bir çok markalı konut projesi yapılmaktadır. Sinpaş Gök orman, Sinpaş Narlı Bahçe,

Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy de Satılık Sıfır İskanı alınmış Krediye uygun Daireler TIKLAYINIZ

DUDULLU KONUT FİYATLARI

İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı Dudullu iki bölgeye ayrılıyor: Yukarı Dudullu ve Aşağı Dudullu.

Yukarı Dudullu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,83 artış gösterdi. Yukarı Dudullu mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 556 TL olurken, geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanıyor. Yukarı Dudullu Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 266 bin 711 TL ile 444 bin 500 TL arasında değişiyor.

Aşağı Dudullu’da ise satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,34 artış gösterdi. Aşağı Dudullu mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 542 TL olurken, geri dönüş süresi ise 22 yıl. Aşağı Dudullu’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 265 bin 637 TL ile 442 bin 700 TL arasında değişiyor.

Kaynak: Ekinox Emlak   www.ekinoxemlak.com

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ