Ümraniye de Şehit Askeri Çoban İlkokulunda bulunan Z-Kütüphane

Ümraniye de Şehit Askeri Çoban İlkokulunda bulunan Z-Kütüphane
Şehit Askeri Çoban İlkokulunda bulunan Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) düzenlenen törenle öğrencilerin kullanımına açıldı.
Açılış törenine, Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU, Ümraniye Belediye Meclis Başkanı Hüseyin ERDOĞDU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇİMEN, Şehit Askeri ÇOBAN’ın ailesi
ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Açılışı yapılan z-kütüphane hakkında bilgi veren okul Müdürü Sinan DOĞAN, zenginleştirilmiş kütüphanelerin farklı renklerle boyanıp dekoratif bloklarla donatılarak, çocukların seviyesine uygun kitaplarla ve akıl oyunları ile yoğunlaştırılan, öğrencilerin bilgisayar ortamında da araştırma yapabileceği ve aynı zamanda ülkedeki tüm z-kütüphaneler ile bağlantılı olarak e- kitap hizmet sunan bir kütüphane olduğunu söyledi.

ÜMRANİYE , DUDULLU , ÇEKMEKÖY DE SATILIK KİRALIK DAİRELER EKİNOX GAYRİMENKUL

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU ise “15 Temmuz şehidimiz  Askeri ÇOBAN’ın adının verildiği okulumuzda açılan z-kütüphane geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çok faydalı ve verimli bir ortam, Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Z-kütüphanemizin diğer okullarda da olması için gayretli çalışmalarımız olacak. Kütüphanemizin öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. ” dedi.
İnternet ve e-kitap desteği ile öğrencilere hizmet verecek olan z-kütüphanede, öğrencilerin amaçsızca okuma, okuma becerilerini geliştirme ve okumaya dönük heveslerinin artırılması hedefleniyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ