Ümraniye de Öğrenciler Ebru Sanatı Kursu’nda Buluştu

Ümraniye de Öğrenciler Ebru Sanatı Kursu’nda Buluştu

Ümraniye de Öğrenciler Ebru Sanatı Kursu’nda Buluştu

Ümraniye Belediyesinin destekleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Diyanet Yaz Kampı kapsamında düzenlenen ebru kursu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Ümraniye Belediyesinin de hoca ve malzeme desteği verdiği ebru kursunda öğrenciler görsel şölene imza attı.

Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Ümraniye Belediyesi, ebru sanatı konusunda da önemli çalışmalara desteklerini sürdürüyor.

Belediyemizin de destek verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Diyanet Yaz Kampı kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde eğitim gören 13-15 yaş arası 276 kız ve 336 erkek çocuğa psiko-sosyal destek verilmesi amacıyla yaz okulu düzenlendi. Yaz okulu; 28 Haziran-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yaz Okulu Projesinin Sanat Eğitimi bölümünde; Hacer Sönmez, Ömer Faruk Dere ve Ümraniye Belediyesi Ebru Hocası Sibel Cansu görev aldı.

Görsel açıdan şölen haline gelen ve çok renkli görüntülere sahne olan eğitime, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz da katılarak, öğrencilerin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ