Ümraniye Web Portalı

Ümraniye Çekmeköy Üsküdar Sancaktepe Metrosu Ağustos’ta açılacak!

Ümraniye Çekmeköy Üsküdar  Sancaktepe Metrosu Ağustos’ta açılacak!

Ümraniye, Yamanevler, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe bölümünün hizmete alınması için test sürüşlerinin devam etmesi nedeniyle Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nda 3 gün daha ulaşım hizmeti verilmeyecek.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nda 3 gün daha ulaşım hizmeti verilmeyecek. Bunun nedeni olarak ise, hattın ikinci etabı olan Yamanevler-Sancaktepe bölümünün hizmete alınması için test sürüşlerinin 31 Temmuz ile 1 ve 2 Ağustos tarihlerinde de devam edecek olması gösterildi.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz’da yapılan ters sürüşlerinde herhangi bir teknik arazı ve aksaklık tespit edilmemesine rağmen deneme seferlerinin bir süre daha sürdürülmesinin iyi olacağına karar verildi.

Test sürüşlerinin tamamlanması ve herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda sürücüsüz metro, 3 Ağustos Cuma günü ulaşım hizmeti verecek.

Gerekli kontroller bitirildikten sonra ise bir aksilik olmaması halinde hattın ikinci etabı olan Yamanevler-Sancaktepe bölümü de ağustos ayında hizmete alınacak.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ