Ümraniye Belediyesi Çevreye Duyarlı Nesiller Yetiştirmeye Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi Çevreye Duyarlı Nesiller Yetiştirmeye Devam Ediyor

Yarıyıl tatiliyle birlikte binlerce öğrenci, okul sıralarının yorgunluğunu Ümraniye Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında organize ettiği birbirinden özel animasyon ve tiyatro etkinliklerinin yanı sıra aldıkları çevre eğitimi sayesinde de atmış oluyor. Bu kapsamda öğrenciler, çevre bilinci, geri dönüşüm ve enerji tasarrufu gibi konularda da eğitim alarak, hem eğleniyor hem de çevre konusunda daha da duyarlı hale geliyor.   

Çevre konusunda oldukça titiz olan Ümraniye Belediyesi gerek çalışmalarıyla, gerekse okullarda verdiği eğitimlerle dikkat çekmeye devam ediyor. Binlerce öğrencinin ağırlandığı yarıyıl etkinliklerinde; çocuklar hem keyif alıyor, hem de öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince, Necip Fazıl Kültür Merkezinde öğrencilere geri dönüşüm, yağların geri dönüşümü, enerji tasarrufu, enerji tasarruflu ampullerin kullanılması, elektrik ve suyun açık bırakılmaması, kâğıt, plastik, cam ve metallerin nasıl dönüştürüldüğü, atık pillerin atık pil kutusuna neden atılması gerektiği gibi konular anlatıldı. Öğrencilerin büyük bir dikkatle dinlediği seminerde aileler de çocuklarının bu heyecanına ortak oldu. Eğitimin ardından öğrencilere tohumlu kalem dağıtıldı.

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kültür merkezlerinde yarıyıl tatili süresince eğitimler verilmeye devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ