Ümraniye Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi’nde görüşüldü

Ümraniye Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi’nde görüşüldü

Ümraniye Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Başkan Hasan Can, raporla ilgili yaptığı konuşmada gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Rapor, görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi.

Ümraniye Belediye Meclisi, 2017 yılına ait Yıllık Faaliyet Raporu’nu görüşmek üzere Belediye Meclisi’nde toplandı. Ümraniye Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetlerinin müdürlük çalışmaları çerçevesinde özetlendiği rapor, meclis gündeminde ele alındı. Görüşmelerde raporla ilgili ayrıntılı bilgiler içeren sunum eşliğinde bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 2017 yılı içerisinde çok önemli proje ve hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, meclisteki konuşmasında şunları söyledi: “Her yıl olduğu gibi bu Nisan ayında da faaliyet raporlarını müzakere edecek ve oylayacağız. 2015 yılında çıkan yasayla 5 yıllık stratejik planlar hazırlanıyor. Bu planlar çerçevesinde performans programları yapılıyor. Her yıl ekim ayında düzenlenen meclis toplantısında kabul edilmiş bütçe ve performans programlarının uygun bir gidişat içinde olması gerekiyor. Tüm bunlar hazırlanan raporlarla gösteriliyor. Bu raporlara da biz faaliyet raporu diyoruz” dedi.

Konuşmasına belediye faaliyetleri hakkında detaylı bilgi vererek devam eden Başkan Hasan Can, “Kentsel, toplumsal ve kurumsal gelişimi sağlamak adına belediye olarak ilk günden beri çalışıyoruz” dedi. Ümraniye Belediyesi olarak devletin hiçbir kurumuna borçlanmadıklarının altını çizen Başkan Hasan Can, “Başkalarına örnek olacak şekilde; belediye personelimize de iyi şartlar sağladık.

Taşeron personelimizin  kadroya geçiş sürecini de en iyi şekilde planladık ve uyguladık” dedi. Başkan Hasan Can, “Misyonumuz, Ümraniye halkının belediyenin sağlayabileceği çağdaş imkânların tamamından yararlanmasını sağlamaktır. Vizyonumuz ise; benzer imkânlara sahip belediyeler arasında Ümraniye’yi örnek bir hale getirmektir” dedi.

“Bütçemizi sekiz kat büyüttük” diyen Başkan Hasan Can, Alemdağ Yayalaştırma Projesi’nin faaliyete girmesiyle birlikte olumlu tepkiler aldıklarını, esnaf ve vatandaşların bu durumdan memnun olduklarını belirtti. Prestij Caddeler ve Prestij Sokaklardan bahseden Başkan Hasan Can, “Göreve geldiğimizde ufak bir yağmur yağdığında her yeri su basan bir Ümraniye vardı, şimdi ise tam aksi” dedi. Başkan Hasan Can, ulaşımla ilgili eski ve yeni projelerden bahsederek, 2017’de biten hizmet binaları ve devam eden hizmet binaları hakkında da tek tek bilgi verdi.  Kamu kurum ve kuruluşlarına verilen desteklerden bahseden Başkan Hasan Can, sosyal yardım faaliyetleri ve kültür faaliyetlerine de değindi.

2B arazileriyle ilgili yapılan çalışmalardan söz eden Başkan Hasan Can, “Çok şükür ruhsat verebilir hale geldik. Göreve geldiğimizde Ümraniye’nin sadece dörtte birinde nazım planları vardı. Şu anda Ümraniye’nin tamamının nazım planları var. İnşaat ruhsatı konusunda 2017’de metrekareye düşen inşaat ruhsatı konusunda rekor kırdık” dedi.

Türkiye’de asansör muayenesini kendisi yapan ilk belediye olduklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “Yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyacına koşan bir belediyeyiz. İlçemizde bulunan sosyal marketlerimizden ihtiyaç sahipleri sosyal destek kartı ile diledikleri gibi alışverişlerini yapabiliyor. Öte yandan aş evlerinde pişen yemeklerle kimsesi olmayan vatandaşlarımızın evine 365 gün sıcak yemek götürüyoruz. Kişisel temizliklerini, ev temizliklerini yapıyoruz” dedi.

Belediye’ye her alandan; sosyal medyadan, telefondan ve internet üzerinden 7/24 iletişimin sağlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Her yıl yaptığımız Mahalle Tespit Çalışmaları sayesinde her sokağın problemlerini tespit ediyoruz ve 255 bin hanenin kapısını tek tek çalıyoruz” dedi. Vatandaş memnuniyeti anketi yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Vatandaşlarımızla her bulduğumuz fırsatta bir araya geliyoruz” dedi. Başkan Hasan Can son olarak, yapmış oldukları faaliyetlere yenilerini ekleyebilmek duasında bulunarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Görüşmelerde Faaliyet Raporu ile ilgili olarak meclis grupları ve şahıslar adına konuşmalar yapıldı. Daha sonra söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur; meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Toplantının sonunda bir kez daha söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, eleştiri ve sorulara yanıtlar verdi. Görüşmeler sonucunda yapılan oylamada, Ümraniye Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis Toplantısının ardından Başkan Hasan Can, meclis üyelerini Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde ağırladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ