Ümraniye 4. Geleneksel Çocuk Oyunları Ödül Töreni Yapıldı

Ümraniye 4. Geleneksel Çocuk Oyunları Ödül Töreni Yapıldı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Şehit Ömer Halisdemir Sezonu 4. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler Ödül Törenine katıldı.

Mendil kapmaca, seksek ve kaleli yakan top gibi geleneksel çocuk oyunlarının, günümüz koşullarına uyarlanarak oynatıldığı Geleneksel Çocuk Oyunları Ödül Töreni Dudullu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İşleri Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği şenliğin kapanış törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Saadettin Gül, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İşleri Müdürü Muhammet Kılıç, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İşleri Müdürü Muhammet Kılıç ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Saadettin Gül, selamlama konuşmalarını gerçekleştirerek başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Başkan Hasan Can, “Çocuğun Gelişmesinde En Önemli Unsurlardan Birisi de Oyundur”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can;  “Bu program her sene tekrarlamaya çalıştığımız ve geleneksel hale gelmiş bir programdır. Ümraniye Belediyesi olarak hangi işi yapıyorsak onun sürdürülebilir olmasına devamlı olmasına özel bir gayret sarfediyoruz. Hangi işi yapıyorsak yapalım başladığımız işi bırakmıyoruz geliştirerek devam ediyoruz.

Ödül törenini gerçekleştirdiğimiz 4. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler programının yanı sıra; bütün okullarımızın katıldığı Ümraniye Spor Oyunları programının da bu sene sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Geleneksel hikaye şiir, resim yarışmalarımızın da sıra on dördüncüsüne geldi. Bütün bunlar Ümraniye Belediyesi olarak sürdürebilir işler yapma gayemizin ifadesidir” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ben bir eğitimci olarak söylüyorum ki çocuğun gelişmesinde en önemli unsurlardan birisi de oyundur. Oyun oynama şansı olmayan çocuk eksik yetişmiştir. Oyun çocuğun hayal dünyasını ve ruhunu geliştiren bir şeydir” dedi. Geçmişteki geleneksel çocuk oyunlarını bu program sayesinde çocukların öğrenmelerini sağladıklarını da sözlerine ekledi.   Ayrıyeten sergilenen oyunları da çok beğendiğini dile getiren Başkan Hasan Can, “Ülkemizin her bir bölgesinden bir oyun seçtik ve bu oyunları hazırlamak üzere bir okulumuzu görevlendirdik.

Ümraniye Belediyesi olarak her türlü desteği verdik” dedi. Çocukların normal dersler dışında ki gelişimlerinden de söz eden Başkan Hasan Can, “Bütün bu programlar çocuklarımızın yarınlara hazırlanırken dersleri dışında hem zihinsel olarak hem de bedensel olarak yeteneklerini geliştirdikleri programlardır” dedi. Başkan Hasan Can konuşmalarını, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu

Ülkemizin yedi farklı yöresinden halk oyunlarının gösterisi ile başlayan törende  konuşan Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU “Gençlerimizin dersleri dışında da zihinsel ve bedensel gelişimleri için yapmış olduğumuz çalışmalar son derece önemli, bu etkinlikler sayesinde ilçemiz az önce seyretmiş olduğumuz son derece güzel bir folklor bir ekibini kazanmış oldu, bu etkinliğe katılan tüm gençlerimizi tebrik ediyor ve hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ