SABAH Spor yazarları ‘Arda Turan Krizi’ni değerlendirdi

SABAH Spor yazarları ‘Arda Turan Krizi’ni değerlendirdi

SABAH Spor yazarları gündeme bomba gibi düşen ‘Arda Turan Krizi’ni değerlendirdi… Milli Takım kaptanı Arda’nın Milliyet yazarı Bilal Meşe’ye Milli Takım uçağında saldırması ve akabinde ay-yıldızlı formayı bırakması son günlerin en çok konuşulan olaylarından birisi oldu. İşte yorumlar:

ARDA BİR KAHRAMAN – RIDVAN DİLMEN

Bu, bir günlük bir olay değil… Birincisi; dünyanın en büyük futbolcusu da olsanız yaşça büyük bir insana kesinlikle böyle davranamazsınız. Arda üzerinde ne kadar hakkım var bilmiyorum ama eski bir futbolcu olarak Meşe’den özür dilemek isterim. Gazeteciliğinden asla değil…

Yazdığı yazılara baktım Avrupa Şampiyonası döneminde… Bir sürü şey karıştırılmış. Bir sporcunun kavga etmesini gerektirmeyebilir ama gazeteciler de biraz kendisine gelecekler. Hakaret, hakaret, hakaret… Arda hep yuttu. Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük değerlerinden birine hakaret ederseniz, iftira ederseniz olmaz. Şimdi Arda bıraktı, bütün Türkiye “oh” dedi. Peki Volkan Babacan ne iş yapıyor orada, onu ne yapacağız?

Çok net bir soru soruyorum bakın… Volkan’ı severim de beğenirim de ama niye orada? Milli Takım’da oynuyorsa ki oynamalı, affedilmeli ama fatura Arda’ya çıktı. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en popüler futbolcusu Arda. Onun da hataları vardı ama benim gönlümde Arda bir kahramandır. Ne oldu Volkan Demirel? Anasına küfür ettiler, bıraktı gitti, suçlu oldu. Bir kere gazetecinin Milli Takım uçağında ne işi var?

Gazeteci, Milli Takım kafilesiyle gidemez. Sabah-akşam hakaret eden adamı oturtursanız yapar demiyorum, yapmalı da demiyorum ama her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ne işi var gazetecinin uçakta? Bence, Arda Milli Takım’a bir gün dönecektir.

 

SABAH

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ