Pusula “Etkin Program, Yetkin Öğretmen” projesinin tanıtım toplantısı

Pusula “Etkin Program, Yetkin Öğretmen” projesinin tanıtım toplantısı
İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenen ve Ümraniye Kaymakamlığı’nın yükleniciliğinde, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ümraniye Rehberlik ve Araştırma Merkezi ortaklığında yürütülen  Pusula “Etkin Program, Yetkin Öğretmen” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Şehit Erol İNCE Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen toplantıya Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU’nun yanı sıra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut ÖZDEMİR, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇİMEN, Ümraniye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Selda KUTLU, Ümraniye’de bulunan okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

ÜMRANİYE DUDULLU MERKEZDE SİTE İÇİNDE SATILIK DAİRELER EKİNOX GAYRİMENKUL

Toplantıda konuşan Ümraniye  Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU, “Çocuklarımıza dokunan, onları geleceğe daha iyi hazırlayan, nitelikli bilgili iyi bir insan olmasını sağlayan bu projelerin hazırlanmasında öncü rol oynayan rehberlik ve araştırma merkezindeki tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.
Protokol tarafından yapılan konuşmaların ardından projenin içeriği slaytlar eşliğinde tanıtıldı. Ümraniye İlçesinde özel yetenekli bireylerle destek, eğitim, oda faaliyetlerini aktif olarak yürüten 8 okul ve bu okullarda görev yapan 16 sınıf öğretmeni ile yürütülecek ve proje kapsamında belirlenen okullarda ise en az 60 özel yetenekli birey ile çalışılacak ve projenin her aşamasında aktif olarak çalışacak 4 rehberlik öğretmeni ve 4 özel eğitim öğretmeni projede görev alacak.
Projenin hedefleri arasında:
-Öğretmenlerin özel yetenekli bireyler üzerindeki, destek eğitim odalarındaki yetkinliklerini arttırmak ve olumlu tutum geliştirmelerine katkı sağlamak.
-Ümraniye İlçesinde İlkokul seviyesinde (1-4. Sınıf, 6-10 yaş) özel yetenekli bireyler ile destek eğitim odasında kılavuz olarak kullanılabilecek etkinlik kitabı oluşturmak.
-Ailelere özel yetenekli bireylerle ilgili farkındalık kazandırmak. Bu amaçla en az 150 özel yetenekli birey velisine 3 saatlik aile eğitimi düzenlemek.
-Özel Yetenekli Bireylerin ailelerine yönelik bir aile rehberi oluşturmak,
yer almakta.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ