Ümraniye Web Portalı

PREFABRİK EVLER GÜVENİLİR MİDİR?

PREFABRİK EVLER GÜVENİLİR MİDİR?

PREFABRİK EVLER GÜVENİLİR MİDİR?

Günümüzde gitgide ilgi odağı olan ve tercih edilme sıklığı günden güne artan prefabrik evler hakkında toplum içerisinde merak edilen birçok konu vardır. Fabrikalarda üretilen ve evin yapılacağı yerde parçaları birbirine geçirilerek meydana getirilen prefabrik evler, dayanıklılık ve güvenlik yönünden pek çok kişide ön yargı oluşturuyor. Ev alacak kişilerin ikilemde kaldığı bir konu olan prefabrik evler ne kadar güvenilir? Depreme dayanıklı mı? Ömrü ne kadar?

Yapım Aşaması Oldukça Kısa Sürüyor

Betonarme evlerin yapım aşamaları oldukça uzun ve zahmetlidir. Maliyet olarak oldukça yüklü miktarda para ödenmesi gereken bu evlerin inşa edilmesi de aylar sürüyor. Bunun yanı sıra prefabrik evler, planın çizilmesi, fabrikada üretimin yapılması ve montaj aşamalarıyla 15 gün içerisinde anahtar teslim olarak yapılıp bitiriliyor. Temel betonu harici herhangi bir temel kazma ihtiyacı olmadığı için hem inşa süreci hem de maddiyat kısmı daha kolay halledilebiliyor.

Prefabriklerin Depreme Dayanıklılığı Kanıtlanmıştır

Üretim aşamasında iken mimar ve mühendisler tarafından planı hazırlanan prefabrik evler, depreme dayanıklı olarak planlanıp üretiliyor. Bunun yanında parçalarının sökülerek evin başka bir yere nakledilebilmesi de en büyük avantajlarından biri. Parçaları birbirine geçirilerek üretilen prefabrik binalar oldukça sağlam monte edildiği için güvenlik zaafı kesinlikle söz konusu olmuyor. Temel betonunun üzerine çelik iskeletlere tabi olarak yerleştirilen prefabrik binalar, deprem esnasında esneyebilme yeteneğine sahip olduğundan yıkılmalar meydan gelmiyor. Buna ek olarak betonarme binalarda meydan gelen çatlamalar prefabrik binalarda asla karşılaşılan bir durum olmuyor.

Montaj Sırasında Her Şeyin Kusursuz Olduğundan Emin Olmalısınız

Evin plan ve krokisinin çizimi esnasında her şey kusursuz olarak yapılır. Üretim de fabrikasyon olduğundan hatalı olması çok düşük bir ihtimaldir. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için montaj sırasında ustaların her şeyi eksiksiz yaptığından emin olmalısınız. Düzgün birleştirilmeyen parçalar, yağmur ve kar esnasında içeriye su girmesine neden olarak eşyalarınızda tahribata neden olabilir. Bunun yanında düzgün birleştirilmeyen parçalar ısı yalıtımının etkisini devre dışı bırakarak evin içerisine kışın soğuk yazın sıcak hava girişine neden olabilir.

EMLAK DERGİSİ

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ