Ne Rusya ne ABD durduramadı

Ne Rusya ne ABD durduramadı

Türkiye’nin operasyon düzenleme ihtimaline karşılık terör örgütü PYD’ye kalkan olan ABD ve Rusya’ya rağmen TSK düğmeye bastı. Afrin’de çok sayıda nokta bombalandı, en az 4 terörist öldürüldü.

Suriye’nin kuzeyinde etkinliğini artıran ve Türkiye’yi tehdit eden terör örgütü PYD’ye karşı TSK harekete geçmiş, anlık operasyonlarla örgüte büyük darbe indirilmişti. Bunun üzerine apar topar sınıra giden ABD askerleri Tel Abyad, Kamışlı ve Ayn El Arab’da mevzilenmiş, Rus askerleri ise sözde Afrin kantonunda boy göstermişti. TSK’nın operasyonlarını engellemeye yönelik bu hamleye Türkiye’nin cevabı sert oldu.

Mühimmat deposu vuruldu

Örgütün işgali altında bulunan sözde Afrin kantonunda, Ayn Dakna ve Maarnaz bölgeleri yoğun bombardımana tutuldu. PYD’ye ait çok sayıda karargah ve mühimmat deposu imha edilirken, en az 4 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan YPG tarafından hudut karakollarına yönelik roket ve havanlı saldırıların ardından Suriye’nin Afrin kentine komşu Kilis’te güvenlik güçleri alarm durumuna geçti. Terör örgütü PYD denetimindeki Afrin sınırında bir yandan güvenlik duvarı örülmesi çalışmaları sürerken, bir yandan da iş makineleriyle sınır hattında yol genişletme ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Asker tetikte bekliyor

Onlarca iş makinesinin sınır hattındaki çalışmaları sırasında askerler de zırhlı araçlarla güvenlik önlemi alıyor. İş makinelerinin çalıştığı bölge ile duvar örülmesinin yapıldığı alanlarda zırhlı araçlar da sürekli olarak devriye görevi yürüttü. Askerin teyakkuz durumuna geçtiği gelişmelerin ardından Afrin sınırının kritik noktalarında zırhlı araçlar da YPG’li teröristlerin olası saldırılarına karşı kritik noktalara konuşlandırıldı.

Bayrak oyunu devam ediyor

Terör örgütü PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) muhtemel ikinci bir hava harekatından kaçabilmek için Irak’ın kuzeyindeki Musul’a bağlı Sincar ilçesinde bulunan kamplarına “Irak bayrağı” astı. Konuyla ilgili konuşan Irak Parlamentosu Ezidi Milletvekili Dr. Macid Şengali, “Merkezi yönetime, terör örgütü bir grubun Irak bayrağını kullanmasına sessiz kalmamaları gerektiğini söyledik.” dedi. PKK’nın Suriye kanadı PYD ise Afrin’in Türiye’ye sınır bölgelerinde Esed rejimine ait bayrakları göndere çekti.

GÜNEŞ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ