Ümraniye Web Portalı

Mutfak Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfak Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfak Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfak Dolabı yaptırırken öncelikle vermeniz gereken karar dolaplarınızın ve mutfak tezgâhınızın yapımında hangi malzemenin kullanılacağıdır. Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanılabilir. Gövde ceviz ve kayın gibi masif malzemeden yapılabileceği gibi mdf ve sunta plakalarından da yapılabilir.mutfak-dekorasyonu-mutfak-dolabı (5)

Masif malzeme en kaliteli ve en uzun ömürlü malzeme olmakla beraber,maliyet açısından en yüksek maliyetli malzemedir. Ceviz ağacı plakası,mdf plakasının yaklaşık 8-9 katı fiyatdadır Masif malzemeden sonra gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF malzemesidir.MDF İngilizce Medium-Density-Fibreboard kelimelerinin baş harflerinden oluşur.Türkçe’ye orta yoğunluklu odun lifi plakası olarak çevrilebilir. MDF odun liflerinin, sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcılar ile karıştırılıp preslenmesi sonucu elde edilir.

MDF plakalrın üzerinin teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kâğıdı ile kaplanmasıyla elde edilen malzemeye MDFlam denir. Sunta ise basit odun parçalarının sentetik reçinelerle preslenmesi ile elde edilen daha basit bir malzemedir. Ekonomik açıdan daha uygun olması nedeiyle mutfak gövdelerinde sıklıkla MDF veya Sunta malzeme kullanılır.

mutfak-dekorasyonu-mutfak-dolabı (11)

Bu iki malzemeden hangisi daha iyidir derseniz,eğer dolaplarınızı hiç suyla temas ettirmeden kullanacaksanız görüntü açısından ikisi arasında bir fark yoktur.Çünki iksi de aynı malzeme ile kaplanabilmekte ve estetik açsından daha iyi görünmeleri sağlanabilmektedir. Fakat mutfak gibi suyla sürekli muhatap bir alanda suya daha dayanıklı olan MDF malzemenin kullanılması daha iyi olacaktır. Bu iki malzemeyi de tanımıyor ve nasıl ayırd edebilirim diye soruyorsanız anlatalım.

Mdf malzemenin kaplnammış yüzeylerinde görünen odunsu renkteki kısım daha pürüzsüzdür.Plakayı oluşturan parçalar talaş tozlarıdır bu nedenle daha pürüzsüz bir görüntüleri vardır. Sunta ise daha iri odun parçalarından yapıldığı için hem bu odun parçaları gözle görülür hem de yüzeyi daha pürüzülüdür. Aşağıda iki malzemenin kaplanmamış görüntülerini inceleyebilirsiniz. Sunta malzeme darbelere karşı daha az dirençlidir.Mdf daha dayanıklıdır. Sunta malzeme daha hafif mdf ise daha ağırdır. Sunta malzeme fiyat açısından daha ekonomiktir.

afis2

Dekorasyon İşleriniz için Ekinox İnşaat www.ekinoxinsaat.com  0542  272 50 04  info@ekinoxinsaat.com

Modoko mutfak, Dudullu mutfak, Ümraniye mutfak, Çekmeköy mutfak, sancaktepe mutfak, Taşdelen mutfak, alemdağ mutfak, samandıra mutfak, sancaktepede anahtar teslimi dekorasyon, samandırada anahtar teslimi dekorasyon, çekmeköyde anahtar teslimi dekorasyon,dudulluda anahtar teslimi dekorasyon,ümraniyede anahtar teslimi dekorasyon,mutfak dekorasyonu,banyo dekorasyonu,mutfak.
ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ