Muhtarlar Günü Ümraniyede Kutlandı

Muhtarlar Günü Ümraniyede Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Ümraniye Kaymakamlığı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

  Törene Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK, Ümraniye Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan SAĞLAM ve Ümraniye mahalle muhtarları katıldı.
muhtarlar-gunu-umraniyede-kutlandi-3
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kaymakam Suat DERVİŞOĞLU, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN ve Ümraniye Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan SAĞLAM tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.
Tören Ümraniye Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan SAĞLAM’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile son buldu.
muhtarlar-gunu-umraniyede-kutlandi-1
Daha sonra protokol ve mahalle muhtarları Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi. Burada muhtarlıkların ve mahallelerin ihtiyaçları, muhtarlarımızın karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri görüşüldü. Program protokolün muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

ÜMRANİYE KAYMAKAMI SUAT DERVİŞOĞLU’NUN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

İlçemiz Kaymakamı SUAT DERVİŞOĞLU, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı, Kaymakam SUAT DERVİŞOĞLU kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;umraniye-kaymakami-suat-dervisoglu
  Demokrasimizin en köklü örneğini temsil eden, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı olmaları açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
  Hem milleti hem devleti temsil eden muhtarlarımız görev yaptığı mahallelerdeki vatandaşların taleplerini ve mahallelerin sorunlarını en kısa sürede yetkili makama ileterek, kamu hizmetlerinin mahalle halkına ulaşmasında etkin bir rol oynamakta ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasına büyük katkı vermektedirler.
  19 Ekim 1829 tarihinde ülkemizde kurulan ilk muhtarlık teşkilatının yıldönümünün hükümetimiz tarafından “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin ve değerin bir göstergesidir.
  Bu duygu ve düşüncelerle, değerli muhtarlarımızla daima diyalog ve işbirliği içinde olacağımızı vurguluyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününde tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ