Ümraniye Web Portalı

MİNİMALİST EV DEKORASYONUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

MİNİMALİST EV DEKORASYONUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

Minimalist ev dekorasyonu, adından da anlaşılacağı üzere “minimal” bakışı ana tema olarak kullanır. Karmaşıklıktan uzak, oldukça az ve sadece eşyaların kullanıldığı bu dekorasyon şekli, genellikle küçük odalı evlerde tercih ediliyor. Peki minimal bir ev dekorasyonu amaçlandığında nelere dikkat edilmelidir?

Ev İçindeki Eşyaların Dengeli Bir Biçimde Yerleştiğinden Emin Olmalısınız.

Ev içerisinde kullanılacak eşyaların yerleşimi tüm odaya eşit olarak dağıtılmalıdır. Tüm eşyaların odanın bir kenarına yerleştirilmesi ya da büyük eşyaların ağırlıklı olarak sadece bir noktada kullanılması minimalist dekorasyona oldukça ters düşen bir durum. Eşyalarınızın odanın içinde büyüklük-küçüklük yönünden her tarafa eşit yerleştiğinden emin olmalısınız.

Gereksiz ve Abartılı Eşyalardan Kurtulmalısınız.

Minimalist anlayışın temelini az ve sade nesneler oluşturuyor. Evinizde ihtiyacınızın olmayacağı, sadece sus için kullanılacak eşyalara yer vermemelisiniz. Bunun yanında aşırı gösterişli, yaldızlı, dikkat çekici ve parlak renklerdeki eşyalar minimalist bir ev dekorasyonu için kesinlikle uygun seçimler değildir. Tercihinizi daha sade, daha mat, dikkat çekmeyen eşyalardan yana kullanmanız yerinde olacaktır.

Uyumlu ve Birbirini Tamamlayan Renkler Kullanmalısınız.

Dekorasyon sırasında kullanacağınız renkleri önceden belirlemeniz ve boyadan eşya rengine kadar tüm ayrıntıları buna göre planlamanız gerekiyor. Bakıldığında birbirini tamamlayan odalar görmek estetik açıdan ihtiyacınız olanı size verecektir. Duvar ve eşya renklerinin dışında bütünlüğü sağlayacak olan diğer nokta da eşya seçiminizdir. Birbiri ile alakasız eşya seçimleri sırıtacak ve istediğiniz bütünlüğü sağlamada önünüzde en büyük engel olacaktır.

Ümraniye Dekorasyon Firmaları

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ