Ümraniye Web Portalı

Meslek Edindirme Kurslarının 2. Dönem Kayıtları Başladı

Meslek Edindirme Kurslarının 2. Dönem Kayıtları Başladı

Ümraniyelilerin yeni meslekler edinmesine önemli katkılarda bulunan meslek edindirme kurslarının 2. dönem kayıtları başladı. Hedef kitlesi yetişkin bireylerin olduğu kurslara özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterirken, kurslara hâlihazırda bin 441 kursiyer devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye halkının gelişimine katkı sağlamak için kurulan meslek edindirme kursları, 28 branşta eğitimlerini sürdürüyor. Başarılı bir ilk dönem geçiren meslek edindirme kursları için ikinci dönem kayıtları da başladı.

Ümraniyeliler için yeni meslek kapıları açan meslek edindirme kursları özellikle kadınlardan büyük ilgi görüyor. Hedef kitlesi yetişkin bireylerin olduğu kurslar, bin 441 kursiyer ile eğitimlerini sürdürüyor.

Yılda bin 300’ün üzerinde mezun veren meslek edindirme kurslarında, Aşçı Yardımcılığı, Pastacılık, Bayan Kuaförlüğü, Erkek Kuaförlüğü, Arıcılık, Kösele Deri Çanta Yapımı, Çocuk Gelişimi, Hasta Yaşlı Bakımı, İlkyardım, Giyim, Mefruşat, Modelistlik, İğne Oyası, Örgü, Makine Nakışı, El Nakışı, Tel Kırma, Feretiko, Makrome, Keçe, Amigurimi, Oyuncak bez bebek yapımı, Bilgisayar İşletmenliği, Çakıl Taşı İle Resim Yapımı, İşaret Dili braşlarında kurslar yer alıyor.

Meslek edindirme kurslarında mesleki eğitimlerin birçoğu yıllık (iki dönem) olmakla beraber dönemsel kurslar da bulunuyor. Dolayısıyla birinci dönem açılmış olan kurslar ikinci dönem de devam ediyor. Bunun dışında yeni açılan branşlar ve kurs merkezleri için de kayıtlar başladı.

3 Şubat’tan itibaren başlayacak kurslara başvuracak kursiyerler 0216 328 35 39 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabiliyor.

2. DÖNEM BAŞLAYAN BRANŞLAR:

BRANŞMERKEZGÜNLER
Erkek KuaförlüğüSanatkarlar Çarşısı

(Atatürk Mahallesi)

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
PastacılıkAliya İzzetbegociç Kültür Merkezi

(Altınşehir Mahallesi)

Haftaiçi 5 gün
Oyuncak Bez Bebek YapımıNecmettin Erbakan Kültür Merkezi

(Madenler Mahallesi)

Çarşamba
ArıcılıkCahit Zarifoğlu Kültür Merkezi

(Atatürk Mahallesi)

Salı, Perşembe
El NakışıSabahattin Zaim Kültür Merkezi

(Çakmak Mahallesi)

Cuma
KanaviçeMehmet Akif Bilgievi

(Mehmet Akif Mahallesi)

Cuma
TelkırmaMehmet Akif Bilgievi

(Mehmet Akif Mahallesi)

Salı, Çarşamba
TelkırmaHoca Ahmet Yesevi Kurs Merkezi

(Hekimbaşı Mahallesi)

Salı, Çarşamba
ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ