Mahalle Odaklı Katılım Çalıştayı, Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Başladı

Mahalle Odaklı Katılım Çalıştayı, Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Başladı

Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma Merkezi (KEYEM) tarafından Ümraniye Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Mahalle Odaklı Katılım Çalıştayı başladı. Çalıştay, 22-23 Kasım 2017 tarihlerinde Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezinde devam edecek.

Ümraniye Belediyesi, değişen çehresi ve hızlı gelişimiyle çok sayıda akademik çalışmanın konusu oldu. Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma Merkezi de yerel halkın yönetime katılımını hangi araçlar ve yöntemlerle sağlayabileceğine dair fikirler geliştirmesine katkı sağlamak amacıyla yaptığı birçok çalışmada Ümraniye’yi konu ediniyor. Bu kapsamda tüm çalışmalara destek veren Ümraniye Belediyesi; şimdi de Marmara Üniversitesi KEYEM ile birlikte Mahalle Odaklı Katılım Çalıştayı’nı başlattı. Çalıştayın açılışına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Türkân Öztürk’ün yanı sıra; çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Çalıştayın açılışında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan; “Değişimlerin hızla yaşandığı bir çağın içindeyiz. Ümraniye, gelişimini son 10-15 yılda gerçekleştirmiş bir ilçe” diyerek Ümraniye’nin kentsel ve kültürel dönüşümünü anlattı. Çağımızda belediyeciliğin beklentileri yönetme ve beklentilere göre faaliyet üretme olduğunu söyleyen Küçükkapdan; “Halkla ilişkiler kavramı bile sosyal medya faaliyeti hâline geldi.

Halkın beklentileri çok fazla ve hızlı bir şekilde bize ulaşıyor. Biz Mahalle Tespit Çalışmalarımız ve yaptığımız anketlerle vatandaşların beklentilerini ayrıntılı bir şekilde öğrenmeye çalışıyoruz, bu bizi de diri tutuyor. Sizin yaptığınız çalışma da bizim için önemli çünkü farklı kişilerin beklentilerini öğrenmemize ve şimdiye kadarki çalışmalarımızın da ulaştığı noktayı görmemize yardımcı olacak.

Siz de bizim şeffaflığımızı görün istiyorum bu çalışma sonunda. Yaptığımız çalışmalardan bahsediyor; belediyemizi anlatıyoruz. Bu çalışmaların doğruluğu noktasında çıkarımlarınız olacak; belediyemizin cesaretini fark edin istiyoruz. Bu çalışma için hepinizi tebrik ediyorum, öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Çalıştay, konuşmaların ardından Yrd. Doç. Dr. Yasemin Çakırer Özservet’in moderatörlüğünde ve Prof. Dr. Uğur Ömürgönülşen, Prof. Dr. Hüseyin Gül ve İnan İzci’nin katılımıyla gerçekleşen ilk oturumla başladı ve 23 Kadım 2017, 16:30’a kadar devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ