Ümraniye Web Portalı

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?
Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?ümraniye-lazer-epilasyon-merkezleri

Lazer epilasyon, vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanız için en sağlıklı ve kalıcı yöntemdir. Lazer epilasyon sayesinde kişi ağrı çekmeden kalıcı bir şekilde istemediği tüylerden kurtulur.

Lazer epilasyon ‘ da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bu nedenle kişi lazer epilasyon uygulaması boyunca dayanılmayacak boyutta bir acı hissetmez. Sadece iğne ucu batması gibi bir acı hisseder.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekmektedir?

Bütün kökler aynı anda aktif olmaz. Kıl köklerinin anajen, katajen ve telojen aşamaları vardır. Aktif hale geldiklerinde bu köklere de uygulama gerekmektedir. Bu nedenle kişinin kıllarının kalınlığı ve yoğunluğuna göre seans belirlemek çok daha doğru ve kalıcı bir uygulama olmasını sağlar.

Lazer Epilasyon merkezinde ortalama olarak çoğunlukla 6-8 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır.ümraniye-Lazer-Epilasyon

Lazer Tedavileri Sırasında Güneşe Çakmak Sakıncalı Mıdır?

İşlem sırasında kızarıklık meydana gelen cildin güneşe maruz kalmaması gerekmektedir. Deride kızarıklık meydana getirebileceği düşünülerek tedaviden önce ve tedaviden sonra güneşe çıkmak son derece zararlı olabilir. Ciltte lekelenmelere sebebiyet verebilir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavisi süresince güneşten sakınmak tavsiye edilir. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanarak güneşin zararlı ışınlarından ve cildinizdeki lekelenmeleri önleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?
  • Lazer epilasyona gelmeden bir hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vb.) işlemi yapılmaması gerekir.
  • Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımıyla kısaltılabilir.
  • Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cilde herhangi bir peeling yapılmamalıdır.
  • Lazer epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.
Lazer Epilasyon Güvenli midir?lazer-epilasyon

Lazer ışığı direkt olarak kıl köküne nüfuz ettiği için cilde herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve yıllardır sadece lazer yapılan, alanında en çok tercih edilen firmalardan olan Ümraniye Lazer bu konuda uzmanlaşmış bir kuruluştur.

Lazer herkesin cilt ve kıl tipine uygun son teknoloji lazer epilasyon cihazlarına sahiptir. Her cilt ve kıl yapısına etkili kalıcı çözümler sunmaktayız.  Lazerde sağlıklı güzellik ilgili akla gelen her türlü hizmeti sunmaktadır.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ