AK Partili Belediyelerden Ortak “Kudüs” Tepkisi

AK Partili Belediyelerden Ortak “Kudüs” Tepkisi

İstanbul’un AK Partili ilçe belediyeleri, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına sosyal medyada ortak tepki gösterdi. Ümraniye Belediyesi de yarın Cuma Namazı sonrasında Kudüs’e destek için yürüyüş düzenleyecek ve Başkan Hasan Can bir basın açıklamasında bulunacak.

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasının ardından gerçekleştirilen protesto ve tepkilere bir destek de AK Partili İstanbul ilçe belediyelerinin sosyal medya hesaplarından geldi. AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri bugün saat 09.00’da aynı anda günaydın mesajlarında Kudüs’ün simgelerinden Kubbettü’s Sahra’nın fotoğrafı ve altına “Bir gün Kudüs’te de gün aydın olacak. Kudüs’te hava bugün puslu, çoğunlukla kara bulutlar gözlenmekte! İslam âleminin birlik olduğu bir gün dileriz” mesajı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “#KudüsKırmızıCizgimizdir” sözlerini de etiket olarak paylaştılar.

Kudüs’e destek için sosyal medya hesaplarında Ümraniye Belediyesi başta olmak üzere; İBB Halkla İlişkiler, Arnavutköy, Bahçelievler, Başakşehir, Bayrampaşa, Beykoz, Çekmeköy, Esenler, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Sultangazi, Şile ve İstanbul dışından da bazı il ve ilçe belediyeleri de kampanyaya destek verdi.

Ümraniye Belediyesi de yarın Cuma Namazı sonrasında Kudüs’e destek için yürüyüş düzenleyecek ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bir basın açıklamasında bulunacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ