İSMEK ÜMRANİYE DUDULLU KURS MERKEZİ

İSMEK ÜMRANİYE DUDULLU KURS MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları.Ümraniye Dudullu Kurs Merkezi.bigbanner

İSMEK İstanbulluların kişisel birikimlerini yükseltmek,mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek,kent kültürü ve metropolde yaşama konusunda donanımlarını artırmak,pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak,gelir elde etmelerine katkıda bulunmak,istihdam edilebilirliklerini artırmak,vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı bir yaygın eğitim organizasyonudur.

Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı

Bu branşta, kadın giyinme dair temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planının hazırlanmasını sağlayan kalifiye personel yetiştirilir.kad_giy_mod_yard

Konu Başlıkları: Tekstil lifleri, tekstil yüzeyleri, giysi teknik çizimleri, temel mesleki hesaplama, giyimde ölçülendirme, giysi teknik çizimleri, artistik çizim, makinede düz dikiş, kesim, elbise üretimi, temel kadın beden kalıpları.
İstihdam Alanları: Bu branşta eğitim alanlar sektörde; küçük-büyük ölçekli işletmelerde, modaevleri-butiklerde çalışabilir, kendi işyerinde veya evinde üretim yapabilirler.
Eğitim Süresi: 560 saat

Kadın Dış Giysileri Dikimi

Bu branşta kursiyerlere, kadın dış giysilerinin (ceket, yelek, manto, kaban) kalıp, kesim ve dikim öncesi işlemlerini hazırlayarak, kadın_dis_giy.dikdikimini yapabilme bilgi ve becerisi kazandırılır.
Konu Başlıkları: Ön koşul modülleri, kadın ceket modülleri, kadın yelek modülleri, manto-kaban modülleri.
İstihdam Alanları: Bu branşta eğitim alanlar sektörde; küçük-büyük ölçekli işletmelerde, modaevleri-butiklerde çalışabilir, kendi işyerinde veya evinde üretim yapabilirler.
Eğitim Süresi: 440 saat

Emlak Danışmanlığı

Emlak alım, satım, kiralama vb. aracılık işlemlerini yapmak için gerekli bilgi ve beceriye sahip kişilerin yetiştirilmesini hedefleyen emlak_danbir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Bilgisayar kullanımı, halkla ilişkiler, hukuk, ticari matematik, tapu, şehir planlama, kadastro, emlak pazarlama ve değerlendirme.

İstihdam Alanları: Bu kurs programını başarı ile tamamlayan kursiyerler pazarlama şirketlerinde, emlak komisyonculuğu şirketlerinde, halkla ilişkiler bürolarında vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitim Süresi: 120 saat

Diksiyondiksiyon

Anlamlı, etkili ve tonlamaları doğru bir konuşma yapabilme teknik ve uygulamalarından oluşan bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Diksiyonun önemi, ses, kelime ve söz noktaları, anlatım, jest ve mimikler.

İstihdam Alanları: Kursiyerlere mesleki ve kişisel gelişimlerinde katkı sağlamayı amaçlayan bir eğitim programıdır.

Eğitim Süresi: 64 saat

İngilizce Seviye A1

Bu program kursiyerlere, basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına İngilizce’de bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma,ing_abir yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

Konu Başlıkları: Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

İstihdam Alanları: İngilizce dil öğreniminin başlangıç seviyesini içeren program, bu dilin öğrenimi için bir temel niteliği taşımaktadır.

Eğitim Süresi: 120 saat

İngilizce Seviye A2

Bu program kursiyerlere, günlük hayat, yaşanan deneyimler, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim, sanat ve teknoloji ile ilgili konularda, Arapça’daki günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma, iletişim kurma bilgi ve be

ing_aiki

cerisini kazandırmayı hedeflemektedir. Programa katılacak kursiyerlerde, İngilizce Seviye A-1 programından sertifika alma şartı aranmaktadır.

Konu Başlıkları: Hayat ve olaylar, deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa, çevre ve kurallar, bilim sanat ve teknoloji ile ilgili konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma.

İstihdam Alanları: Program, kursiyerlere gündelik konuşma dilinde temel ihtiyaçlarını gidermeye yöneliktir.

Eğitim Süresi : 160 saat

Yönetici Adı Tülin ONUR SALAM   MÜGE KARAYEL SİVRİ  
E-posta tulinonursalam@ismek.org   mugekarayelsivri@ismek.org
Telefon 0216 365 01 37
Adres ALEMDAĞ CAD. KEMERDERE MEVKİİ NECİP FAZIL MAH. KAT:2 NO:575 ÜMRANİYE
Eğitimci Sayısı 24
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ