Ümraniye Web Portalı

İmamoğlu ve İSKİ’ye tepki yağdı! İstanbullulara su faturası şoku

İmamoğlu ve İSKİ’ye tepki yağdı! İstanbullulara su faturası şoku

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlaması sonrası İGDAŞ faturalarının aşırı yüksek gelmesinden şikayet eden İstanbullular, şimdi de su faturalarından şikayetçi. CHP’li İmamoğlu yönetimindeki İSKİ, her ay ortalama 50-60 TL su faturası gelen 2 kişilik ailelere 225-250 TL fatura gönderirken, vanası kapalı olan eve bile 43 TL su faturası gönderdi. Vatandaşlar duruma isyan etti.

İstanbullular İGDAŞ faturasından sonra şimdi de su faturasıyla şaşkınlık yaşıyorlar. Su faturasında yüzde 500-600’lük artış var. Sosyal medyadan su faturasını paylaşanlar arasında 1.245 liralık fatura bile var.

İstanbullular tepkisini sosyal medyadan dile getirdi. 1.245 lira su faturasını paylaşan bir kişi “Malatya’da aylık en fazla 150 TL su faturası ödüyoruz 5 kişiyiz. Bu fatura İstanbul’da 2 kişilik bir ailenin 77 günlük su bedeli.” ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise son 1,5 aydır evinde yaşamadığını evinin su vanasının dahi kapalı olduğunu belirterek kendisine gönderilen 43 TL’lik faturaya tepki gösterdi. Sosyal medyadan tepkilerini gösteren vatandaşlar faturalarının iptali için ise İSKİ’ye başvurdu.

İmamoğlu ve İSKİ’ye tepki

Bir başka tüketici de “Her ay 50-60 TL’yi geçmeyen su faturamız bu ay nasıl oluyor da 225 TL geliyor. Evde iki kişi yaşarken nasıl oldu da bu kadar yüklü bir fatura kesildi.” ifadelerini kullanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve İSKİ’ye tepki gösterdi.

Kaynak:Beyaz Gazete

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ