Ümraniye Web Portalı

İmamoğlu 157 araç için yeni ihale açtı

İmamoğlu 157 araç için yeni ihale açtı

Belediye kaynaklarının israf edildiğini öne sürerek AK Parti’ye iftira atan ve “bunlar israf” diyerek Yenikapı’da otomobilleri sergileyip şov yapan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, söz konusu otomobilleri satacağını söylemişti. İmamoğlu, 157 yeni otomobil almak için ihale açtı. Araçlarda aranan lüks özellikler dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti idaresi altındayken belediyede israf düzeni olduğunu savunan ve kendi başkanlığında bununla mücadele edeceğini iddia eden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye 157 binek otomobil daha satın almak için ihale açtı.

İstanbul Ulaşım Hizmetleri ve Araç Kiralama San. ve Tic. A.Ş., satın alacağı otomobiller farklı özelliklere sahip olduğu için 6 ayrı ihale hazırladı. Alımı yapılacak bütün otomobiller 2020 model ve sedan türü olacak.

Al sana israf! Araçlarda en lüks özellikler olacak

Şirket 9 Haziran’da yapacağı ilk ihale ile 3 adet binek otomobil alacak. İhale şartnamesine göre bu otomobiller motor hacmi, motor gücü, yakıt deposu büyüklüğü gibi üstün teknik özelliklere sahip olacak. Bunlar için ayrıca panoramik cam tavan, ışıklı makyaj aynaları olması şartı aranıyor. Daha sonraki 3 ihalenin her biri ile 4’er tane otomobil alınacak. Her grup otomobil için ayrı teknik özellikler isteniyor. Örneğin bir grup için, en az 7 inch renkli dokunmatik ekran şartı aranıyor. İki grubun dizel olması istenirken bir grubun benzinli olması şartı yer alıyor.

İhalesi 19 Haziran’da yapılacak olan, en büyük alımda ise 80 otomobil bulunuyor. Bu gruptaki araçların tamamı beyaz renkte ve önden çekişli olacak. 40 litrelik yakıt deposu olması istenen araçların dizel olması isteniyor.

Şirketin ihale duyurusu yaptığı son ihale 22 Haziran’da yapılacak. Bu ihale kapsamında ise 62 binek otomobil alınacak. Motor gücü en düşük otomobiller bu grupta yer alıyor (Motor gücü en az ‘ps’ 115 olacak). Araçların 31’i platin gri, 27’si beyaz, 4’ü titanyum gri olacak.

İstanbul Ulaşım A.Ş’nin geçmişi

İstanbul Ulaşım Hizmetleri ve Araç Kiralama San. ve Tic. A.Ş., İBB tarafından 1997’de “İstanbul Konut Hizmet ve Yönetim İşletmeciliği A.Ş.” adıyla kuruldu. 2009’da şirketin adı “İstanbul Otobüs İşletmeleri Tic. A.Ş.” olarak değiştirildi.

Şirketin adı 26 Şubat 2020 tarihinde bir kez daha değiştirilerek şimdiki adını aldı. Seçimlerden sonra, 18 Temmuz 2019’da şirketin yönetim kurulu başkanlığına, İBB Başkan Danışmanı ve sözcüsü Murat Ongun getirildi. Hiçbir ulaşım tecrübesi olmayan Ongun, beceriksiz politikaları nedeniyle halkın artık sesini çıkarmasıyla birlikte yönetim kurulu başkanlığından ayrıldı. Ongun’un koronavirüs günlerinde sefer sayısını azaltması ve “Fazilet Durağı” safsatası tarihe asla silinmeyecek bir kara leke olarak geçti. Ayrıca Ongun’un İBB Sözcülüğü ve Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi halen devam ediyor.

Ongun’un ayrılmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, aynı zamanda İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı olan Yavuz Saltık getirildi. Trabzon doğumlu olan Yavuz Saltık, 2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi’nde Başkan Ekrem İmamoğlu’nun özel kalem müdürlüğüne başladı. Seçimlerden sonra da İBB’ye geçti.

Kaynak:Beyazgazete.com

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ