Ümraniye Web Portalı

İLK KEZ EV ALACAKLAR İÇİN ÖNERİLER

İLK KEZ EV ALACAKLAR İÇİN ÖNERİLER

İLK KEZ EV ALACAKLAR İÇİN ÖNERİLER

Her insan belli bir yaşa geldiğinde kendi evini satın alır. Bu bazen evlenirken bazen de kariyer sahibi olup birikim yapmaya başlandığında gerçekleşen bir olaydır. Kendi evlerini istedikleri özellikleri sahip güzel bir yuva haline getirmek isteyen kişiler, bu konuda tecrübesiz oldukları için bazen hatalar yaparlar. Bu tür hatalara düşmemek için ev konusunda tecrübeli kişilerden destek almak verilecek en doğru karar olacaktır. Peki ilk defa ev alacak bir kişi, satın alma esnasında nelere dikkat etmelidir? İyi ev nasıl anlaşılır? Mağduriyet yaşamamak için güvenceye alınması gerekenler nelerdir?

İlk Adım: Ne İstediğinize Karar Verin

Bir işe başlamadan önce güzel bir plan yapmak ve yapılacaklar listesi oluşturmak, her şeyin planlandığı gibi yolunda gitmesine yardımcı olacak temel etkendir. Bu yüzden her şeyden önce ne yapacağınızı planlamalısınız. Nasıl bir ev istediğinizi, kaç odalı olacağını, tek katlı mı yoksa dubleks mi olacağını, müstakil mi yoksa apartman mı olacağını, site içinde olup olmayacağını ve buna benzer birçok ayrıntının ne şekilde olacağını en başından belirleyin. Ne yapacağını bilen ve kararlı bir kimse hedefe ulaşmakta hiç zorluk çekmeyecektir.

İkinci Adım: Emlak Sitelerinin Size Kılavuzluk Etmesini Sağlayın

Eskiden ev arayan kişiler elinde gazete ilanı ile sokak sokak ev aramakla günlerini geçirirlerdi. Günümüzde teknoloji ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte her şey elimizin altında bulunuyor. Teknolojinin nimetlerinden faydalanın, internetteki emlak sitelerinden size uygun olabilecek evleri belirleyin ve aceleci davranmayın. Kendinize bir liste yaptıktan sonra evleri gezmeye başlayabilirsiniz. Bu size oldukça zaman kazandıracaktır.

Üçüncü Adım: Tek Bir Semte Takılıp Kalmayın

Yaşamak istediğiniz bir bölge olması çok doğal bir durumdur. Bundan dolayı ev aramaya bu bölgeden başlamanız da oldukça olasıdır. Ancak, ev alırken yalnızca küçük bir alana takılıp kalmak seçeneklerinizi azaltacak ve sizi isteklerinizden fedakarlık yapmak zorunda bırakacaktır. Bu nedenle, yalnızca ufak bir bölgede araştırma yapmak yerine çemberi genişleterek istediğiniz muhite yakın yerlerde de aramalarda bulunun. İstediğiniz ev çok yakında olabilir.

EMLAK DERGİSİ

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ