Giresunlular Ümraniye Belediyesinin Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

Giresunlular Ümraniye Belediyesinin Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

Giresunlular Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Tantavi Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Ümraniye Giresunlular derneğinin organize ettiği kahvaltı programına katılan Başkan Hasan Can: “Misak -ı Milli haklarımızdan vazgeçmeyiz” dedi.

Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Tantavi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltı programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ile  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Ak Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Ümraniye Giresunlular Derneği Başkanı Fikret Kart, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye ve civarında bulunan çeşitli dernek Başkanları ile davetliler katıldı. Kahvaltı önceci Giresun’u tanıtan film gösterimi izlendi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye Giresunlular Derneği Başkanı Fikret Kart: “Bugün burada bir ve birlikteyiz. Bizlere hiç bir zaman desteklerini eksik etmeyen Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

umraniye-haberleri-giresun-lular-2

Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu: “ülke olarak millet olarak bir ve beraberiz. 15 Temmuz ruhu hala devam etmektedir. Hamd olsun AK Parti iktidarı dönemi boyunca ülkemiz milletimiz her alanda birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşadı. Yapılan hizmetler ise ortada.

Tekrardan hepinize hoşgeldiniz diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu: “Bu memlekette, bu büyük şehirde Giresun’un birlikteliğine her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğunu 15 Temmuz bizlere bir daha göstermiş oldu.  Bütün milletler gibi bizde hemşeri birlikteliklerimizi güçlü kılarak o günden beri durmandan alanlarda hemşerilerimizin var olduğu ilçelerde kendimizi hissettirmeye çalıştık” şeklinde konuştu.

Kahvaltıda konuşma yapan Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan: “Ülkemizdeki 81 vilayetimiz 79 milyon insanımız hepsi kardeşimizdir. Öte yandan bizim ülkemize umut bağlayan kardeşler topluluğumuzun, İslam ümmetinin tüm bir dünya mazlumlarının kardeşliğe ihtiyacı var. Bize umut bağlayanların umudunu yıkamayız. Başta ülkemizin insanının umundu yıkamayız. Sonrada ülkemize umut bağlamış mazlumların umudunu yıkamayız. O yüzden olmazsa olmazlarımız hangi görüşe sahip olursak olalım. Şu güzel masanın etrafında toplandığımız gibi birlik içinde olmalıyız” dedi.umraniye-haberleri-giresun-lular-3

Başkan Hasan Can: “Misak -ı Milli haklarımızdan vazgeçmeyiz”

Suriye’deki olaylara değinen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “Halep başka ülkenin toprakları olabilir, Musul olabilir, Batı Trakya olabilir. Ama oradaki kardeşlerimizin hakkından vazgeçmeyiz. Misak -ı Milli haklarımızdan vazgeçmeyiz. Zannetmeyin ki bunu sadece biz söylüyoruz. Lozan tartışılmalı deyince muhalefet partisi ayağa kalkıyor. Niye ayağa kalkıyorsun? Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümüne yakın bir zamanda ömrüm vefa ederse Batı Trakya’yı, Selanik’i, Halep’i, Musul’u Türkiye’ye katmak istiyorum demiştir. Misak -ı Milli’yi oda biliyor. 79 milyon insanımızın belki 75 milyonu Misak-ı Milli’yi bilmiyordu ama Amerika, Rusya, Fransa, İngiliz, Almanya biliyor. Onun için diyiyoruz ya bunlar bizin dostumuz değil mi? dostumuz olduğu halde niye bize düşmanca tavır içinde oluyorlar.

Niye PKK’ya destek veriyorlar, niye PYD’ye destek veriyorlar? Çünkü onlar Misakı Milli’yi biliyorlar. Diyorlar ki buların kafasının arkasında bu var. Fetih edelim topraklarımıza katalım demiyoruz. Ama Kıbrıs’taki soydaşlarımızın hakkını nasıl koruduysak Halep’teki kardeşlerimizin, Türkmenlerin ve Musul’taki Türkmenlerin, hangi ırktan olursa olsun yüreği bizimle beraber çarpan Ümmeti Muhammed’in hakkını korumak boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.umraniye-haberleri-giresun-lular-4

Bu ülkenin birliğe, dirliğe ve beraberliğe, Yenikapı ruhuna ihtiyacı olduğunun altını çizen Başkan Can: “ Yenikapı ruhunu kim zedelerse milletin 15 Temmuz’da birleştiği o ruhu kim zedelerse bu millet onları affetmez. 15 Temmuz bu milletin tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Ve Doğu’dan Batı’ya, Güney’den Kuzey’e, Laz’ı, Çerkez’i, Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Acemi hep beraber tankın karşısına Allah’u Ekber  nidalarıyla çıkmıştır bu millet” ifadelerini kullandı. Giresun Çanakçı’ya İmam Hatip Ortaokulu yaptıklarını da belirten Başkan Hasan Can: “Giresun Çanakçı’ya bir İmam Hatip Ortaokulu yaptık.  Onu da bir an önce İnşallah bitirip hizmete açmak istiyoruz. Açılma noktasına yaklaştı” dedi.

cekmekoy-de-satilik-daireler-ekinox-emlak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ