Ümraniye Web Portalı

Geleceğin Sporcuları Ümraniye’de Yetişiyor

Geleceğin Sporcuları Ümraniye’de Yetişiyor

Ümraniye Belediyesi Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları, 2015 yılı sezonunu tamamladı. Yaz Kur’an Kursu Spor Okullarının kapanış törenine katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 6 branşta ödül almaya hak kazanan öğrencilere madalyalarının bir kısmını kendisi takdim etti.ümraniye_spor_sporcu (1)

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Spor Etkinlikleri, 2. yılında 3.500 öğrenciyi spor faaliyetlerinde buluşturdu. Ümraniye Müftülüğü’ ne bağlı 102 Kur’an Kursu ve camiden gelen öğrencilerin buluşturulduğu spor etkinlikleri, 30 Temmuz Perşembe günü, Hekimbaşı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen bir törenle sona erdi. Törene, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan yardımcısı Av. Serkan İnanoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Hakan Karataş, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muhammet Kılıç, STK Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SPORCU ÇOCUKLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİümraniye_spor_sporcu (3)

Kur’an Kursu öğrencisi Arafat Aydın’ın Kur’an tilaveti ile başlayan kapanış töreni, öğrencilerin ilahi okumaları ve spor etkinlikleri gösterileri ile devam etti. Birbirinden ilginç gösteriler sahneleyen çocuklar, seyircilerden büyük alkış aldı. Küçük yaşlarına rağmen performansları, hocaları ve velileri tarafından tam not aldı. Program sonunda Yaz Kur’an Kursu Spor Okullarında başarılı öğrencilere madalyaları verildi.

Sonrasında, açılış konuşmalarını yapan Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, “Ümraniyeli çocuklar, Yaz Kur’an Kursu Spor etkinlikleriyle, özel bir yaz geçirmiş oldu. Başta Sayın Başkanımızı ve tüm yetkilileri can-ı gönülden tebrik ediyorum. Allah; başkanımızdan, emeği geçen hocalarımızdan, öğrencilerimizden velilerimizden razı olsun. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

İlçe Gençlik Spor Müdürü Muhammet Kılıç, “Ümraniye’de yaptığımız bu uygulama, Türkiye’de tek olan bir uygulamadır. İnşallah bu uygulamayı daha da geliştireceğiz. Sayın velilerimizi bu noktada bizlere güvenmeye davet ediyorum, çocuklarınızı bizlere emanet edin. Bizler çocuklarımıza güveniyor ve geleceği onlarla inşa edeceğimize inanıyoruz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.ümraniye_spor_sporcu (2)

İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Müftülüğümüz, Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve bu kurumlara her zaman destek olan Ümraniye Belediyemizin eşgüdümü içerisinde çok güzel bir organizasyon gerçekleşti. Ben bu etkinliklere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum.” dedi.

SPORCU ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ, HEM ÖĞRENDİLER

Bu yıl, Ümraniye Belediyesi Yaz Kur’an Kursu Spor Okullarında 3.500 öğrenci sportif, sosyal ve kültürel alanda eğitim aldı. Eğitimler, 21 farklı spor salonunda yapıldı. Okullarda Basketbol, Voleybol, Futbol, Jimnastik, Tekvando ve Karate olmak üzere toplam 6 branşta eğitim verildi. Öğrencilerin servislerle taşınması, kıyafetleri (çanta, forma takımları) Ümraniye Belediyesi tarafından karşılandı.

BAŞKAN HASAN CAN: “NE KADAR FAZLA ÇOCUĞA ULAŞIRSAK, O KADAR YETENEKLİ SPORCU YETİŞTİRMİŞ OLURUZ”ümraniye_spor_sporcu

Kapanış töreninde yaptığı konuşmada, yaz aylarında tüm çocuklara yönelik bir etkinlik düzenlemeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “İnşallah önümüzdeki sene okullar tatil olmadan önce, bunun tanıtımını ve duyurusunu daha iyi yapacağız.” dedi. Başkan Hasan Can, “Elhamdülillah, çocuklarımızın bu imkânlardan yararlanabilmesi için her sene yeni bir etkinlik düzenliyoruz. Markalaşan Ümraniye Spor Etkinlikleri ve her sene düzenlediğimiz Yaz Spor Okulu etkinliklerimize bu yıl Yaz Kur’an Kursu Spor Etkinlikleri’ni ekledik. Bunun yanında, yine bu yıl 15 okulumuza kurduğumuz yüzme havuzları ve profesyonel hocalarla, çocuklara yüzme kursu veriyoruz. Burada 7-14 yaş arası 8.000 çocuk, hem spor yapıyor, hem yüzmeyi öğreniyor, hem de yaz tatili imkânı elde ediyorlar. Bunların yanında, Hekimbaşı Ormanı’nda Türkiye İzcilik Federasyonu’nun yaptığı izci kampı da yaptığımız yeniliklerden biri. Ben, tüm bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. Bu etkinliklere katılan çocuk sayısının artmasını dilediğini belirten Başkan Hasan Can, “Ne kadar fazla çocuğa ulaşırsak, o kadar yetenekli sporcu yetiştirmiş oluruz. Katılacak çocuk sayısını önceden bildiğimizde tedbirimizi alır, yine yeni faaliyetlerimizi gerçekleştiririz. Öğretmenlerimize, Kur’an kurslarını tanzim eden görevlilerimize, çocuklarının yarını için bu hizmetlerden yararlanmasını sağlayan ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı da tebrik ediyorum. Allah hepinizin yâr ve yardımcısı olsun. Rabbim, evlatlarınızı size, sizleri evlatlarınıza ve hepimizi bu vatana bağışlasın.” şeklinde konuştu.

Kapanış Töreni, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Hakan Karataş ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muhammet Kılıç tarafından, Yaz Kur’an Kursu Spor Etkinlikleri’ne katılan öğrencilere madalyalarının takdim edilmesiyle son buldu.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ