Ümraniye Web Portalı

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Ev almaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok kişi tarafından karşılaştığımız araştırmalarda da bunu görmekteyiz. Birçok insan ev alırken neye dikkat etmeliyim? Diye sormaktadır. Bizler sizin için araştırma yaparak neye dikkat etmeniz gerektiğini araştırdık ve bunları sizinle paylaşmak isteriz.

1- Yüksek Kira Getirisi İçin Ne Tip Konut Seçmeliyim?

Eğer evde oturmayacak evi kiraya verecekseniz çok geniş evler almanızı önermemekteyiz. Çünkü genelde kira için en ideali orta düzeyde m2 olan konutlardır. Amortisman süresini arttırmamak için çok büyük evler satın almamanız gerekmektedir. Kira getirisi bakımından ideal olarak 1+1 ya da 2+1 evler daha çok tercih edilmektedir.

2- Konut Kredi Faiz Oranlarının Yüksekliği

Ev almak için konut kredisi çekecekseniz eğer biraz daha düşeceği dönemleri bekleyebilirsiniz. Ya da beklemek istemiyorsanız çekmenizde de çok fazla zarar etmeyebilirsiniz. Çünkü konut kredisi çektiğinizde oran yüksek ise düştüğünde kredinizi yapılandırarak bu orana geçiş yapabilirsiniz. Ömür boyu bu faiz oranı üzerinden devam etmeyeceğinizi bilmenizde fayda bulunmaktadır.

3- Satın Alınacak Evde Kiracı Varsa Ne Yapmalıyım?

Satın alacağınız konutta kiracı varsa yapacak pek bir şeyiniz bulunmamaktadır. Çünkü kira sözleşmesindeki tüm unsurlar devam edecektir. Sözleşmeyi de incelemenizde fayda vardır. Evi satın aldığınız kişi kiracıdan depozito aldı ise bunu öğrenmeniz gerekir ve ona göre anlaşma yapmanız gerekmektedir.
Ayrıca siz satın aldığınız eve oturmayacak kiracıya verecekseniz bu sizin için avantaj olabilir. Eğer kiracı sıkıntılı birisi değil ise aynı kiracı ile devam edebilirsiniz.

4- Ev Ararken Nelere Dikkat Etmem Gerekir.

Öncelikle ev arayışınızı gayrimenkul danışmanı ile de paylaşabilirsiniz. Gayrimenkul danışmanı size uygun konutları gösterecek ve o doğrultuda gitmenize yardımcı olacaktır.

5- Komşular İle Tanışmalısınız.

Ne demişler ev alma komşu al. Denildiği gibi ev alırken en önemli unsur komşulardır. Komşular ile tanışarak ev hakkında bilgi alabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Çevresi size uymayan yerlerden ev almamanızı öneriyoruz. Çünkü içerisine girdiğiniz de sürekli bu çevredeki insanları göreceğinizi unutmamalısınız.

EMLAK DERGİSİ

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ