Ümraniye Web Portalı

ESKİ ÜMRANİYE RESİMLERİ ve ANILAR

ESKİ ÜMRANİYE RESİMLERİ ve ANILAR

Ümraniye den anılar. Sosyal medyada paylaşılan eski Ümraniye, Ümraniyeliler ve yapılan yorumlar.  Ümraniye web kent portalı bu paylaşımları ve yorumları geçmiş hatıraları unutmamak için derledik.

 

Şu anki meydan dan Alemdağ cad.sağdaki bina akbank olduğu yer.Eskiden Gündoğdu sinaması.

 

Döndü D Şekerci :Şimdi hiç güzel değil. Eski daha güzelmiş, Annem önceden orda kara fırın vardı derdi
Kalyoncuların. Armağan evlerden oraya ekmek almak için yürürlermiş. Birde ta neresi olduğunu bilmiyorum pazara yürüyerek gidip gelirmiş.Rahmetli babam üsküdara işe gitmek için kısıklıya kadar yürüyüp ordan arabaya binermiş
Ya ama o zamanlar daha iyiymiş ortam.

 

Halit Aksar :Cok iyi hatırlıyorum ilk okul oğretmenim ulku acet ve abisi erol fırının ustunde oturuyordu sagolsun ulku acet 4 üncü sınıftaydım ilk çantam o zaman oldu bana kendı cantasını hediye verdi.

 

Sebahattin Yapici :Ümraniyenin en eski fırını meydanın olduguyerbisikletci vardiford minibüsten evvel feka vardı öğretmenim melahat yüce ışıktı.

 

Sinan Tuncel :sağda görünen fırının üstündeki sinama afiş lerini asılı olan zafer sinaması panosu bizim sinamanın panosu keşke o günlere döne bilsek.

 

Meral Arslan: Yazlık sinemayı hatırlıyorum babam rahmetli götürürdü son aklımda kalan Ferdi Özbeğen’in bir filmiydi😢 Bu fotoğraflar ne kadar kıymetli,hafızalardan anılar siliniyor,fotoğraflarla taze kalıyor.

 

 

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ