Ümraniye Web Portalı

Emlak Sektöründe Apartman Görevlisi Sorunu

Emlak Sektöründe Apartman Görevlisi Sorunu

Emlak Sektöründe Apartman Görevlisi Sorunu

Emlak sektörünün en büyük problemlerinden biri olan apartman görevlisi sorunu hakkında ne gibi çözümler yapılabilir ve nasıl önlemler alınmalıdır? Gibi birçok soruların cevabını yazımızda ayrıntılı bir şekilde işledik.

Daha önceki benzer yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, emlak sektörü öyle dışarıdan görüldüğü gibi kolay bir meslek değildir. İşin içine girdiğinizde, her çeşit problemi çözme durumunda olduğunuzun farkında olmalısınız. Karşınıza çıkacak birçok problem karşısında, çözümleyici ve sabırlı davranmanız gerekmektedir.

Her sektörde olduğu gibi, emlakçılık sektöründe de birtakım problemler sizlerin önüne çıkacaktır. Bu problemlerden en büyüğü apartman görevlisi sıkıntısıdır. Çünkü konut satımı esnasında, emlakçı ile çalışmayıp, evin anahtarını kapıcıya teslim ettiğinizde, emin olun bir emlakçıdan aldığınız kadar sağlıklı bir hizmet alamazsınız. Bazı apartman görevlileri ne yazık ki bu durumu kendi lehine çevirmekte ve bu işten sanki bir emlak görevlisiymiş gibi komisyon alabilmektedirler. Bu da evinizin fiyatını gereksiz bir şekilde yükseltmekte ve müşterilerinizi evinizi alma konusunda olumsuz düşüncelere itebilmektedir. Bu gibi durumlar da size eksi puan getirerek, evinizin hızlı bir şekilde satılmasını önler ve işinizin uzamasına sebep olur.

Gayrimenkul satışını yaptırmak üzere apartman görevlileri yerine, mutlaka bölgenizdeki en güvenilir ve saygın bir emlakçıya başvurmanız gerekir. Emlakçılar, işlerini büyük bir titizlikle ve olması gerektiği gibi yaparlar. Bir sonraki işinizde de sizlere gereken güveni vermiş olurlar. Siz de içiniz rahat bir şekilde tekrar aynı emlakçıyla çalışabilirsiniz. Emlak işinde, kesinlikle en önemli unsur güvendir. Karşılıklı uyum içerisinde kurulan bir iletişimle, olması gereken işler yapılır ve sizlere olumlu yönde katkı sağlar. Bir emlakçının müşteri karşısındaki iletişimi, diksiyonu ve satış potansiyeli her zaman yüksek olmalıdır. Fakat bu özellikleri bir apartman görevlisinden bekleyemezsiniz. Çünkü o kişi, bu işin eğitimini almamış ve bu konu üzerine çalışmalarda bulunmamıştır. Dolayısı ile bu işin acemisidir ve size istediğiniz sağlıklı hizmeti veremeyecektir.

Sizlere tavsiyemiz, satmak istediğiniz evinizi mutlaka işin ehli olan emlakçılara teslim etmelisiniz. Çünkü bir işi her zaman için o işin uzmanı kişi en iyi şekilde halledebilir ve sizlere olumlu yönde geri dönüş sağlar.

 EMLAK DERGİSİ

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ