Ümraniye Web Portalı

Ekrem İmamoğlu yapar da Mansur Yavaş geri durur mu? İstanbul’dan sonra Ankara da 90’ları yaşamaya başladı

Ekrem İmamoğlu yapar da Mansur Yavaş geri durur mu? İstanbul’dan sonra Ankara da 90’ları yaşamaya başladı

İstanbul’da 90’lı yılları hatırlatan su sıkıntısı, Ankara’da da yaşanmaya başladı. Vatandaşlar bidonlarla su taşımak zorunda kalırken ASKİ, skandala ilişkin “Orası yüksek, su çıkmıyor” demekle yetiniyor.

İstanbul Şile’de yaşanan su sıkıntısının bir benzeri de Ankara Gölbaşı’nda yaşanıyor.

CHP’li Büyükşehir Beledi’yesine bağlı ASKİ’nin su vermediği mahallede vatandaşlar evlerine bidonlarla su taşımak zorunda kalıyor.

Şebeke suyu olmasına rağmen mahalleye verilemeyen su skandalı üzerine ASKİ ‘Yerleşim yeri yüksek, su tüketimi fazla, bu yüzden su çıkmıyor’ cevabını verdi .

Salgın sürecinde böyle bir skandal yaşayan mahalle sakinleri ‘Yıl olmuş 2020. Bizim yaşadığımız çile bu. Yeter artık’ diyor.

‘BAŞKENTİN GÖBEĞİNDEYİZ, OLACAK İŞ Mİ?’

Mahalle sakinlerinden tepkiler şöyle

Mahalle sakinlerinden Tuğba Çetin, ‘Çamaşır makinesini çalıştıramıyorum. Haftada bir kere zor çalıştırıyoruz. Su gelirse sabahlara kadar bekliyoruz gelecek de dolacak diye. Çok mağdur ve perişanız’ diye konuştu.

Rahim Erceyiş ise, ‘ASKİ bir türlü su sorunumuzu çözemedi. Suyumu tankerle getirmekten bıktım artık. 21. yüzyılda yaşıyoruz, millet uzaya gidiyor bizim buraya yüksek diye su gelmiyormuş bu ne demek?’ dedi. Abdullah Ülker de şöyle konuştu: ‘Aldatıyorlar, ‘Depo yapacağız, motor takacağız’ diye, Hep aynı cümleler. İlgilendikleri yok. Gölbaşı’na 5 kilometre uzaklıktayız. Başkentin göbeğindeyiz. Olacak iş mi? Bidonlarla su taşı taşı nereye kadar. Canımızdan bezdik.’ dedi.

Hacı Çetin, ’15 beş yıldır burada oturuyorum. Buradaki temel sorun mahallemize su akmıyor. Su ihtiyacımızı da depo olarak kullandığımız tankerlerden gideriyoruz. ASKİ’ye başvurduğumuzda aldığımız cevap, ‘Orası yüksek, su çıkmıyor’ oldu. Bu nasıl anlayış. 69 haneyi her gün aynı eziyeti çekmeye mahkum ediyorlar’ dedi.

Beyaz Gazete

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ